Pranešime nurodoma, kad 2024 m. birželio 6 d. STT gavo Generalinės prokurorės pavedimą atlikti nurodytų faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie įmonės „Foxpay“ veiklą. Įvertinus informaciją iš baudžiamosios teisės pusės ir atlikus informacijos patikslinimą, nutarta pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Foxpay“ istorija trumpai:

  • Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“;

  • Prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą;

  • Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje;

  • Vėliau skelbta, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat praėjusią savaitę pranešta apie M. Navickienės skrydį į Dubajų lėktuvu, kuriame skrido ir V. Germanas;

  • Ministrė M. Navickienė praėjusią savaitę atsistatydino.

Tokio ikiteisminio tyrimo tikslas – surinkti duomenis, kurie leistų patvirtinti arba paneigti, kad buvo padaryta nusikalstama veika. Todėl atlikus ikiteisminį tyrimą, jis gali būti arba nutraukiamas (neaptikus nusikalstamos veikos požymių), arba jis gali būti baigiamas bylos perdavimu į teismą.

Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės spaudos konferencija

Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

Vėliau skelbta, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Kas tas Vilhelmas Germanas?

Praėjusią savaitę Delfi rašė apie skandale jau pagarsėjusį V. Germaną.

UAB „Foxpay“ savininkė yra Lietuvoje gerai žinoma verslininkė I. Trinkūnaitė. Įmonės valdyboje yra dirbęs M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas. Jis taip pat yra buvęs ir šios įmonės direktoriumi.

Ši įmonė yra laimėjusi daugybę viešųjų pirkimų.

Trečiadienį paaiškėjo, kad Vyriausybinė sandorių komisija neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonę „LITLAB“, kurios vienintelis akcininkas yra ministrės M. Navickienės vyras M. Navickas.

Ministrės vyras plėtoja verslą Vilniaus oro uoste, tad galimi pirkėjai yra griežtai vertinami. Galimybė įsigyti „LITLAB“ I. Trinkūnaitei užkirsta dėl jos ryšių su abejotinos reputacijos žmonėmis.

Kalbant apie šiuos abejotinos reputacijos žmones, pirmiausia reikia paminėti I. Trinkūnaitės sugyventinį V. Germaną, kuris iki pavardės pasikeitimo buvo Vilius Židelis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)