„Buvo šeštadienis, pirmas iškvietimas. Matote, atvažiavau į iškvietimą, žmogų pakėliau. Suprantate, įsodinau į mašiną. Jis tada pašoko iš automobilio ant manęs ir prasidėjo muštynės“, – LNK pasakojo Viktoras.

Jis teigė, jog muštynėse dalyvavo vienas. Kaip pats sako, moters į tokią situaciją pakišti negalėjo.

„Taip, buvo medikė. (…) Silpnumą tada pajaučiau, kai ant manęs šoka. Viskas žolėje įvyko. Klaidą padariau gal. Gal reikėjo jį prispausti“, – svarstė Viktoras.

Greitosios medicinos pagalbos vairuotojas LNK sakė, jog nesitikėjo, jog pacientas bus agresyvus.

„Aš nesitikėjau tiesiog tokio sprendimo“, – pasakojo medikas.

„Vienas smūgis buvo iš automobilio, pradėjau jį laikyti, kad jis nenukristų ant šaligatvio, tada būčiau apkaltintas, kad aš neprižiūrėjau jo. (…) Jis išgėręs buvo“, – teigė vyras.

Greitosios medicinos pagalbos vairuotojui muštynių metu buvo suskaldytas skruostikaulis.

„Tai ne pirmas kartas. Tikrai atvirai sakau, ne pirmas kartas. Buvo daug tokių. Aš šioje sistemoje esu jau ilgus metus. Ir sakau – anksčiau buvo kitaip. Nebuvo žodžio pasakyta net“, – LNK sakė Viktoras.

Psichologinį smurtą patiria bene kasdien

„Tai yra skaudus įvykis, deja, kartas nuo karto tokie įvykiai įvyksta. Labai gaila, kad dalis visuomenės į žmogų, kuris atvyko teikti pagalbos, žiūri tokiu būdu. Ir kartas nuo karto tokie įvykiai įvyksta“, – LNK sakė Všį greitosios medicinos pagalbos stoties (VGMPS) kvalifikacijos kėlimo ir mokymo skyriaus vadovas Mindaugas Kliukas.

Anot jo, fizinį smurtą patiria rečiau, bet psichologinis spaudimas taikomas kasdien.

„Beveik kas antrą iškvietimą taip yra. (…) Realybė yra tokia, kad žmonės turi nepamatuotų lūkesčių. Jie galvoja, kad kai greitoji pagalba atvažiuos, tai kone poliklinika ir ligoninė kartu į namus. Ir jie turi stebuklingą tabletę, greitai visą pagalbą suteiks ir po valandos jau būsiu sveikas. Deja, gijimas yra ilgas procesas. Ir mes esame tik nedidelė to dalis.

Tai tada prasideda klausimai – kodėl neturi rentgeno, vežate ne į tą ligoninę, ne tą tabletę duodate... Suprantate, mes teikiame pagalbą pas ligonį, ne ligonis ateina pas mus, jis išsikviečia, tai yra jo teritorija. Jis yra šeimininkas, kadangi atvažiavo nemokama tarnyba, mes kaip pasiuntinukai, kuriems galima nurodinėti, įsakinėti. Taip ir gaunasi“, – pasakojo M. Kliukas.

Jis teigė, jog visuomenę būtina auklėti, galbūt keisti ir įstatymus – iškvietimus filmuoti.

Visą LNK reportažą žiūrėkite čia: