Jo teigimu, teisininkai, rengdami dekretus dėl kandidatų į teisėjus, turėtų išvengti galimybės ateityje pasikartoti tokiam scenarijui.

„Buvo, matyt, nurodymai balsuoti vienaip ar kitaip. Aš tikiuosi, kad Seimo nariai nesuprato, ką daro. Balsavimas dėl teisėjos S. Rudėnaitės atleidimo... Jeigu būtų tiek pat balsavusių už paskyrimą, kiek už atleidimą, tai ji būtų paskirta, bet dabar išėjo, kad Seimo nariai balsavo nenuosekliai. Tai reiškia, kad buvo, matyt, kažkokie papildomi nurodymai ar patarimai. Mes nežinosime to niekada, kadangi balsavimas buvo slaptas“, – trečiadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė V. Pranckietis.

Jo teigimu, dekretai, kuriais yra atleidžiami ir paskiriami teisėjai, turėtų būti teisiškai tvarkingi, kad ateityje būtų išvengta tokių dalykų, kai asmuo atleidžiamas jo neperkėlus į kitas pareigas.

„Prasidėjo klaida pirmiausia Prezidentūroje, kadangi viename dekrete buvo parašyta pirmiausia atleisti, o po to paskirti. Tai jau yra toks keistokas sprendimas. (...) Pritarčiau tiems teisininkams, kurie sako, kad turėtume sutvarkyti tuos dalykus, jog taip neįvyktų. Atsiradus atleidimo pagrindams, tie žmonės tik tada turėtų būti atleidžiami, o ne prieš tai“, – pridūrė V. Pranckietis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)