Prisiekė Paluckas, naujojo Ministrų kabineto nariai

Ketvirtadienį patvirtinus iš centro kairės politinių jėgų suformuotos Vyriausybės programą, Seime prisiekė premjeras Gintautas Paluckas bei kiti naujojo Ministrų kabineto nariai. G. Palucko vadovaujamą Vyriausybę suformavo Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), partija „Nemuno aušra“ bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

XIX Vyriausybėje dirbs šie ministrai:

Šarūnas Birutis – kultūros ministras;

Kęstutis Budrys – užsienio reikalų ministras;

Ignas Hofmanas – žemės ūkio ministras;

Marija Jakubauskienė – sveikatos apsaugos ministrė;

Vladislav Kondratovič – vidaus reikalų ministras;

Rimantas Mockus – teisingumo ministras;

Povilas Poderskis – aplinkos ministras;

Raminta Popovienė – švietimo, mokslo ir sporto ministrė;

Inga Ruginienė – socialinės apsaugos ir darbo ministrė;

Eugenijus Sabutis – susisiekimo ministras;

Lukas Savickas – ekonomikos ir inovacijų ministras;

Rimantas Šadžius – finansų ministras;

Dovilė Šakalienė – krašto apsaugos ministrė;

Žygimantas Vaičiūnas – energetikos ministras.

Pirmasis naujosios Vyriausybės posėdis planuojamas penktadienį.

„Prisiekiu būti ištikimas Lietuvos Respublikai, prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą. Prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda man Dievas“, – priesaikos metu sakė ministras pirmininkas G. Paluckas.

Emocingi Gentvilo, Vėgėlės, Žemaitaičio pasisakymai

Seimui svarstant socialdemokrato Gintauto Palucko Vyriausybės programą, liberalas Eugenijus Gentvilas tikino – nors prezidentas Gitanas Nausėda dėjo pastangas, siūlydamas kandidatus į ministrus, taip ir liko neaišku, ar šiame kabinete Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušra“ turi savo atstovų.

Kalbėdamas iš plenarinių posėdžių salės tribūnos, ilgametis Seimo narys pasitelkė gimdymo metaforą ir Vyriausybės formavimą palygino su „masine gimdykla“.

„Aš tuos gimdymo skausmus matydamas, palyginau (Vyriausybės formavimą) su masine gimdykla, su vyriausia pribuvėja, dula Nausėda. Kai kas sako, kad buvo trys koalicijos partneriai ir atsirado ketvirtas – prezidentas. Ne, jis tiesiog pribuvėjas, stebėtojas, pagalbininkas Vyriausybei tose gimdymo skausmuose“, – referuodamas į konservatorių pasisakymus dėl ketvirtojo koalicijos partnerio sakė E. Gentvilas.

Seimo posėdžių salėje dar aidint plojimams prie mikrofono atsistojo I. Vėgėlė.

„Trumpas pareiškimas. Kolegos, paplojome naujai Vyriausybei. Bet aš noriu, kad paplotumėt, jog pagaliau baigė darbą Šimonytės Vyriausybė, kuri tokį supriešinimą buvo atnešusi į Lietuvą, atnešė tiek žalos, tiek negandų...

Aš siūlau, kolegos, paploti, kad baigė darbą Šimonytės Vyriausybė“, – ragino parlamentaras I. Vėgėlė.

„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad už jo vadovaujamos partijos deleguotus ministrus atsakomybę kadencijos metu turės prisiimti ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tie trys ministrai nėra mūsų partijos nariai. Jie mūsų deleguoti. Tai yra du skirtingi dalykai. Jeigu prezidentas juos pasirinko, prezidentui tiko mūsų trys teikti kandidatai, tai su prezidentu nešame pilną atsakomybę. Prezidento netgi didesnė atsakomybė, nes jis atsisakė tvirtinti „Nemuno aušros“ kandidatus, prisiimdamas visą politinę ir moralinę atsakomybę už šiuos ministrus“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė R. Žemaitaitis.

„Jeigu prezidentui pasiūlyti ministrai padarys kažką ne tokio ir kils kažkoks skandalas, atsakomybę turės prisiimti pats Gitanas Nausėda, nes jis neleido teikti partijos narių. Jeigu būtų partijos nariai, tai atsakomybę prisiimtų partijos pirmininkas“, – aiškino jis.

Kasčiūnas perleido KAM vadovavimą D. Šakalienei

Vadovavimą Krašto apsaugos ministerijai (KAM) perėmus Dovilei Šakalienei, ketvirtadienį įvyko simbolinė ministrų pasikeitimo ceremonija.

Bagdonas sutiko supaprastinta tvarka atsisakyti teisinės neliečiamybės

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ketvirtadienį Seimo posėdžio metu kreipėsi į parlamentarus su prašymu naikinti Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono teisinę neliečiamybę – politikui gresia įtarimai „čekiukų“ baudžiamojoje byloje. Parlamentaras sutiko, kad teisinė neliečiamybė jam būtų panaikinta supaprastinta tvarka.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)