Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad pakartotinio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad žmogaus gyvybė nebuvo atimta dėl asmens ar asmenų nusikalstamo pasitikėjimo, nusikalstamo nerūpestingumo ar tyčinių veiksmų, todėl vadovaujantis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksu, tolimesnis baudžiamasis procesas negalimas. Tokią išvadą padarė Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis.

Ikiteisminio tyrimo metu prokurorai išreikalavo ir įvertino dokumentus iš VSD, Užsienio reikalų ministerijos, Vyriausybės Kanceliarijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, bankų, telekomunikacijų bendrovių operatorių. Papildomai apžiūrėjo įvykio vietą, atliko du eksperimentus, ir keturis specialistų tyrimus: vaizdo įrašo ir fotonuotraukų vaizdo; trasologinį; pluoštinių medžiagų ir informacinių technologijų. Taip pat gauti dviejų valstybių atsakymai į teisinės pagalbos prašymus, apklausti trys specialistai bei apie 100 liudytojų.

Be to prokuroras nutarime įvertino ir tokią aplinkybę, kad baudžiamasis procesas dėl užsienio valstybėje padarytų nusikalstamų veikų žmogaus gyvybei galimas tik tuo atveju, jeigu šias veikas padarė Lietuvos Respublikos pilietis ar kiti nuolat Lietuvoje gyvenantys asmenys. Atlikto ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta jokių faktinių aplinkybių, kurios pagrįstų priežastinį ryšį tarp Lietuvos Respublikos piliečio ar kito nuolat Lietuvoje gyvenančio asmens veiksmų ir V. Pociūno mirties.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (417)