„Etanolis, kuris įeina į kiekvieną alkoholinį gėrimą, ardo smegenis, žmogus neturi, kuo galvoti, ir paskui jis yra priverstas kultūringai, saikingai gerti. Bet jeigu čia yra nuodas, ar galimas saikingumas?“ – laidoje „Mano sveikata“ kalbėjo T. Ščiurina.
Pasak jos, žmonėms reikia pradėti galvoti apie blaivybę.
„Vaikas gimsta be jokių butelių ir cigarečių, o paskui pradeda rūkyti, gerti ir vartoti narkotikus. Čia gal yra paslėptas programavimo būdas, kaip turėti daugiau aukų, kurie už savo pinigus pastoviai pirks (alkoholį – red.). (...)Vaikas, net būdamas labai mažas, mato: kada yra butelis, mamytė šoka, tėvelis bučiuoja, daug žmonių būna, linksma“, - kalbėjo T. Ščiurina.
Psichologės teigimu, alkoholis arba jo liekanos žmogaus smegenyse lieka iki 30 parų.
„Žmogus faktiškai atsakingai, sąmoningai galvoti neturi kuo ir jis dar priverstas mąstyti, prisiminti, kur buvo, ką darė ir atsakyti už savo veiksmus, kadangi psichiką veikianti medžiaga šitiek ilgai ardo žmogų“, - sakė T. Ščiurina.
„Labai sunku organizmui valytis, išvalyti savo smegenis, tad mūsų smegenys per inkstus išeina į bendrą kanalizaciją. Tad reikia turėti šiek tiek savigarbos ir pradėti mąstyti, ką aš darau“, - kalbėjo psichologė.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva pagal alkoholio vartojimą yra trečioji šalis pasaulyje (15,4 l grynojo alkoholio, tenkančio vienam vyresniam nei 15 metų žmogui). Jungtinių tautų vaikų fondas Lietuvą alkoholio vartojimo srityje taip pat nominuoja absoliučia „lydere“.
Visą laidos „Mano sveikata“ įrašą klausykite čia.