Įtariamuoju R. Paksas buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje.

„Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad R. Paksas, 2015 m. būdamas politinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku, pasinaudodamas visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita tikėtina įtaka valstybės institucijoms, jos valstybės tarnautojams, savo naudai tiesiogiai pažadėjo ir susitarė priimti 15 tūkstančių eurų kyšį.

Už tai jis, įtariama, pažadėjo paveikti valstybės institucijas, jų valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami savo įgaliojimus“, – teigiama išplatintame pranešime.

Europos Parlamento nariui R. Paksui pranešimas apie įtarimą įteiktas po to, kai Europos Parlamentas š. m. birželio mėnesį panaikino jo teisinę neliečiamybę generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymu.

Šiuo metu minimame ikiteisminiame tyrime pranešimai apie įtarimą įteikti dar dviem asmenims.

Šioje byloje jau anksčiau įtarimai pareikšti „Lietuvos ryto“ vadovui Gedvydui Vainauskui ir verslininkui Antanui Zabuliui.

Pareikštus įtarimus vadina politiniu persekiojimu

R. Paksas, DELFI paklaustas, kaip vertina pareikštus įtarimus, perklausė: „Santūriai pasakyti, ar tai, ką galvoju?“

„Mano supratimu, politinis persekiojimas jau perkopė į penkioliktuosius metus. Daugiau nieko nėra“, - pareiškė jis.

Politikas teisėsaugininkų veiksmus taip pat siejo su birželio pradžioje išplatintu pareiškimu, kad jis kuria naują visuomeninę organizaciją – Naująjį Tautos sąjūdį.

„Trečias dalykas, tai, kaip supratau, tempas, kurį diriguos dabar Generalinė prokuratūra, sumuša visus rekordus. Ir ketvirta, aš rengiuosi fiksuoti keletą Lietuvos rekordų, nes esu jų daręs ne vieną. Tai ir skridimas grupės po Verkšnionių tiltu – Lietuvos rekordas. Apskridimas aplink pasaulį – Lietuvos rekordas. O dabar gausis kokie keturi nauji Lietuvos rekordai: ilgiausiai svarstyta byla Strasbūre – mano asmeninė byla, ilgiausiai neįgyvendintas Strasbūro terminas, ilgiausiai neįgyvendinama Jungtinių Tautų Žmogaus teisių deklaracijos nuostata, pagaliau – tardytojas, kuris pareiškė buvusiam merui, premjerui, prezidentui įtarimus tokioje „burbulinėje“ byloje, irgi, man atrodo, vertas Lietuvos rekordų knygos“, - kalbėjo R. Paksas.

Jis tvirtino nuoširdžiai bendradarbiavęs su teisėsaugininkais. „Prokurorui niekur nereikėjo važiuoti šioje byloje, nei manęs ieškoti. Aš viską nuoširdžiai, atvirai, pilnai papasakojau, kai man buvo suteiktas garbingas specialiojo liudytojo statusas. Viską papasakojau. Viską išdėsčiau. Visus argumentus. Neturiu nė vieno žodžio, ką pridurti“, - aiškino politikas.

Remdamasis savo buvusiu advokatu, a.a. Vytautu Sviderskiu, jis teigė, jog jeigu Lietuvoje yra nors trupinėlis tiesos, tai jo byla esanti visiškas fiasko. „Dėl jos gėda ir prieš Lietuvos teisininkus, ir prieš teisės studentus, ir visą profesūrą. Bet jeigu yra tik politika ir policinės valstybės arba diktatūrinės valstybės šaršalas, yra kitaip. Jokio kitokio atsakymo nelaukiau. Ir šiaip sau generaliniai prokurorai nesivažinėja po Briuselį“, - teigė R. Paksas.

Europarlamentaras sakė, kad pranešimą apie pareikštus įtarimus perskaitė vos uždaręs STT, kur buvo apklaustas įtariamuoju, duris. „Šiuo metu esu Lietuvoje. Tuoj pat vykstu į Aleksoto aeroklubą rengtis akrobatiniam skrydžiui“, - DELFI kalbėjo įtariamuoju tapęs R. Paksas.

DELFI primena, kad Europos Parlamentas, kurio nariu yra R. Paksas, jo teisinę neliečiamybę Lietuvos prokurorų prašymu panaikino birželio 14 dieną. Kreipimasis dėl politiko neliečiamybės panaikinimo buvo pateiktas dar praėjusių metų pavasarį.

DELFI jau rašė, kad, baudžiamosios bylos duomenimis, G. Vainauskas 2015 m. rugpjūčio 31 d. 12.30 val. restorane „Da Antonio“ su R. Paksu susitarė dėl kyšio paėmimo – „tvarkiečių“ vadovas turėjo pasinaudoti savo visuomenine padėtimi, įgaliojimais, pažintimis bei kita tikėtina įtaka, kad prekybos centras kuo greičiau galėtų atverti duris Prienų gyventojams.

O tam tereikėjo paveikti VTPSI Kauno skyriaus darbuotojus – kad jie teisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus ir kuo skubiau, nesudarydami procedūrinių kliūčių, esant nustatytiems ir pašalintiems pažeidimams, atliktų pastatytos „Norfos“ parduotuvės statybos užbaigimo procedūrą ir pasirašytų Statybos užbaigimo aktą.

Susitarimą, įtariama, R. Paksas įvykdė – 2015 m. rugsėjo 2 d. nuo 10.38 val. susitiko su „tvarkiečių“ deleguotu aplinkos viceministru Algirdu Genevičiumi ir paprašė, kad VTPSI Kauno skyriaus tarnautojai kuo skubiau priimtų „Norfai“ reikalingą sprendimą. Tą pačią dieną Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) viršininko pavaduotojas Aidas Valys sulaukė viceministro A. Genevičiaus skambučio. O po jo A. Valys susisiekė su pavaldiniais iš Kauno – skyriaus vadove Aldona Luobikiene.

Kaip teigiama prokurorų surašytame kaltinamajame akte, ši nurodymą perdavė savo pavaldiniams – Statybos valstybinės priežiūros poskyrio tarnautojams Julitai Kairiūkštienei ir Edmundui Danilevičiui. Per tarpininkus R. Pakso perduotas prašymas buvo iš karto išgirstas – jau kitą dieną, rugsėjo 3 d., buvo pasirašytas Statybos užbaigimo aktas, nors už jo pasirašymą buvo atsakingos komisijos darbuotojos Sabina Blažienė ir Rita Milžinienė. Beje, kaip nustatė pareigūnai, parašai ant dokumento buvo padėti atostogų metu.

Kad „Norfai“ jau išduotas leidimas, tą pačią dieną 11.11 val. vykusio telefoninio pokalbio metu aplinkos viceministras A. Genevičius informavo R. Paksą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (732)