Kaip nurodė vienas iš bylą nagrinėjančių teisėjų Mindaugas Striaukas, prašymai dėl įrodymų papildymo byloje bus priimami ir nagrinėjami keliais etapais.
Anot M. Striauko, teismas gavo daug prašymų peržiūrėti įvairią byloje esančią vaizdo medžiagą, tačiau dalis šių prašymų atmesti, nes, kaip teigė teisėjas, dalis vaizdo įrašų turinio yra nesusiję su bylos esme.
„Medžiaga, nesusijusi su byla, neturi ir negali būti peržiūrima. Supraskite, teismo procesas negali būti begalinis“, – dėstė M. Striaukas.
Teismas atmetė kaltinamojo Antano Kandroto, pravarde Celofanas, advokato Eriko Rugieniaus prašymą peržiūrėti riaušėse dirbusių pareigūnų kūno kamerų vaizdo įrašus.
Teisėjas M. Striaukas nurodė, jog teismas gavo ne vieną prašymą byloje apklausti buvusį Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovą Ričardą Pocių, buvusį policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę. Šie prašymai, pasak teisėjo, netenkinti.
„Šį prašymą (dėl R. Pociaus apklausos – ELTA) teismas vertino visų prašymų kontekste, pavyzdžiui, kaip ir dėl V. Čmilytės-Nielsen, A. Bilotaitės, R. Požėlos apklausos. Teismas nemato pagrindo šių asmenų kviesti apklausai. Ką nurodė advokatas, tai nėra susiję su kaltinimu“, – komentavo M. Striaukas.
Teisme taip pat pranešta, kad prie bylos pridedami duomenys apie kaltinamojo A. Kandroto-Celofano nepilnamečius vaikus. Teisėjas M. Striaukas perspėjo, jog patenkinus prašymą dėl minėtų duomenų pridėjimo prie bylos, šie jautrūs duomenys daliai bylos dalyvių bus prieinami.
„Viskas gerai, aš neslepiu, kad po skiepų mano vaikai invalidais tapo“, – teisme po M. Striauko perspėjimų kalbėjo A. Kandrotas-Celofanas.
M. Striaukui pranešus, kad teismas netenkina pakartotinių prašymų apklausti R. Pocių, A. Bilotaitę, kaltinamoji Astra Genovaitė Astrauskaitė neslėpė pasipiktinimo dėl šio sprendimo.
„Tai iš karto uždarykite į kalėjimą“, – šaukė A. G. Astrauskaitė.
Po šių žodžių kaltinamoji buvo pašalinta iš teismo posėdžių salės. Tiesa, vėliau jai buvo leista sugrįžti į teismo posėdį.
ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. A. G. Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.
Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs A. Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas Arnoldui Misiūnas.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir VST pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.
Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.
2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.