Austrai Lietuvai paaiškinimus pateiks dalyvaudami artimiausiomis dienomis iš abiejų šalių ekspertų sudaromoje darbo grupėje.

„Siekiant apsispręsti dėl tolimesnių teisinių ir politinių veiksmų, būtina sudėti visus taškus ir gauti išsamius atsakymus dėl šios situacijos, todėl džiaugiuosi šiandien Austrijos parodyta rimta ir atsakinga pozicija dėl susiklosčiusios situacijos ir pasiektu sutarimu sudaryti darbo grupę šio incidento aplinkybėms ištirti, - ministerijos pranešime spaudai tvirtina R. Šimašius. – Nors susitikimo metu austrų ministrė griežtai atmetė kaltinimus Rusijos įtaka priimant sprendimą dėl M. Golovatovo paleidimo, bet neatmetė nesusipratimo galimybių vykdant teisines procedūras, tikiuosi, kad tiesiogiai ir betarpiškai dalyvaudami situacijos tyrime bei gavę išsamius paaiškinimus iš austrų, galėsime nuodugniau įvertinti visas šio precedento priežastis“.

Ministras pabrėžė, kad po dvišalio susitikimo su ministre, atitinkamai klausimą dėl susiklosčiusios situacijos iškėlė ir šiandien vykusioje Europos vidaus ir teisingumo reikalų ministrų Taryboje, atkreipdamas visų Europos šalių dėmesį, kad šis precedentas sudavė smūgį pasitikėjimui teisinio bendradarbiavimo instrumentais ir tai negali likti nepastebėta bei neįvertinta.

Didelį palaikymą, anot R. Šimašiaus, Lietuvai išreiškė ir Europos Komisarė Viviane Reding, Taryboje pabrėžusi, kad aiškinantis aplinkybes turi būti vertinamas ne vien tik formalių procedūrų atitikimas, tačiau ir tai ar Austrija padarė viską, kad bendradarbiavimas būtų vykdomas laikantis geranoriškumo, savitarpio pagalbos ir bendradarbiavimo principų.

Atskirą dviejų ministrų susitikimą vakar ir šiandien Lenkijoje vykstančios Europos vidaus ir teisingumo reikalų ministrų tarybos metu R. Šimašius iniciavo siekdamas, kad Austrija paaiškintų, kokių duomenų, kaip teigiama iš austrų pusės, jų pareigūnams pritrūko iš Lietuvos atsakingų institucijų, kad būtų įvykdytas Europos arešto orderis, kokios priežastys lėmė tokį spartų šio asmens paleidimo klausimo nagrinėjimą Austrijoje, nesilaikant įprastų terminų ir praktikos, kodėl Austrijos pareigūnai dėl papildomų duomenų gavimo prieš priimdami sprendimą nesikreipė į Lietuvos Generalinę prokuratūrą bei kas ir kokiomis teisės normomis vadovaujantis priėmė galutinį sprendimą paleisti M. Golovatovą į laisvę.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją