Universitetui numatomos kelios funkcijos: pirmoji – paimtų iš aplinkos, sulaikytų paimtų ir konfiskuotų laukinių gyvūnų sveikatos priežiūra, globa ir gydymas, laukinių gyvūnų paleidimas į jiems būdingas buveines ar jų perdavimas asmenims, turintiems teisę ir sąlygas laikyti perduodamus laukinius gyvūnus nelaisvėje. Antroji – konsultuoti asmenis laukinių gyvūnų gerovės, globos ir apsaugos klausimais.
Pasak Aplinkos ministerijos viceministro Dano Augučio, gyvūnų globos centro veiklos pradžia numatoma jau šių metų rudenį. Pats centras yra statomas Kauno rajone, ties devintuoju fortu. Globos centro pastate šiuo metu įrengiamos priėmimo ir apžiūros, reabilitacijos patalpos, operacinės, laboratorijos, terariumas, karantinui skirtas pastatas, voljerai nuolatiniam laikymui, adaptacijai ir žiemojimui, ūkinis pastatas.
„Mokslininkai galės užtikrinti tinkamą priežiūrą labai plačiam ratui gyvūnų (paukščiai, ropliai, žinduoliai, vabzdžiai), nes universitetas turi įvairių sričių specialistų. Tuo pačiu ir studentai galės mokytis gyvūnų priežiūros, tad gyvūnų globos centras buvo pats kokybiškiausias ir geriausias sprendimas“, – pabrėžė D. Augutis.
Centras taip pat bus prieinamas ne laukiniams, bet dėl neteisėto ar netinkamo laikymo konfiskuotiems gyvūnams. Atlikus reikalingą gydymą ir adaptaciją vietines rūšis numatoma paleisti į Lietuvos gamtą. Egzotiniams gyvūnams numatoma ieškoti naujų prižiūrėtojų Lietuvoje arba užsienyje. Pabrėžiama, kad globai bus svarstomos tik mokslo mokymo globos institucijos, o ne pramoginės srities įstaigos. Planuojama įkurti globos centro tarybą, kuri vertins, ar konkrečias rūšis bei gyvūnus yra verta gydyti, ar būtų humaniškiau juos užmigdyti.
Numatoma aptarnauti apie 1200 gyvūnų per metus – užtikrinti tokiam kiekiui gyvūnų tinkamą sveikatos priežiūrą ir globą. Viceministro teigimu, vidutiniškai tokiam gyvūnų skaičiui per metus reikalinga medicininė pagalba.
Viceministro D. Augučio teigimu, centro išlaikymui bus reikalinga apie 800 tūkst. eurų per metus. Šiais metais centro veikimui finansavimą planuojama skirti iš Aplinkos rėmimo programos, tuo pat metu dalį lėšų centras galėtų pritraukti kaip privačią paramą per įvairias programas, donorystę bei ieškant privačių rėmėjų.