„Neišvengiamai, Rusijos agresijos atveju, Lietuvos kariuomenė bus pirmoji jos kelyje, tad nuolat turime su sąjungininkais atnaujinti ir derinti gynybos planus ir kartu treniruotis, siekiant suprasti vieni kitus iš pusės žodžio. Atsižvelgiant į intensyvėjantį Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą su Vokietijos kariuomene, kovinės technikos, ginkluotės ir įrangos įsigijimą iš Vokietijos žinome, kad galime jais pasitikėti, nes niekada nebūsime nuvilti“, – sakė gen. ltn. V. Rupšys.

Norėdama ir toliau remti Ukrainą Lietuvos kariuomenė prašo sąjungininkų tvirto patikinimo padėti atkuriant perduotą ginkluotę. Visgi Lietuva prisideda ne tik perduodama visą galimą ginkluotę Ukrainos karinėms pajėgoms, bet ir treniruodama jos karius įvairiose bendradarbiavimo formatuose bei priimdama sužeistuosius gydymui ir reabilitacijai.

„Rugsėjo 4 d. į Lietuvą atvyko Vokietijos 41-osios mechanizuotosios brigados priešakinis vadovavimo elementas, kuris sudarytas atsižvelgiant į NATO sprendimus, priimtus Rusijai pradėjus karą Ukrainoje. Vokietijos brigados elementas planuoja vykdyti pratybas Lietuvoje pagal savo karinio rengimo planus, taip pat dalyvauti į Lietuvos kariuomenės organizuojamose pratybose bei treniruotis kartu su Lietuvos ir kitų šalių kariais“, – sakė gen. E. Zorn.

Pirmosios bendros tarptautinės pratybos „Greitas grifonasׅ“ su Lietuvos kariuomene įvyko spalio pradžioje, jų metu buvo įvertintas Vokietijos ir Lietuvos karių pasirengimas atlikti gynybos operacijas.

Kaip Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Štabo sudėtinė dalis Vokietijos brigados elemento kariai dalyvavo ir neseniai pasibaigusiose valstybės ginkluotųjų pajėgų vadavietės ir vadovavimo elementų procedūrų patikrinimo pratybose „Perkūno griausmas 2022“, pažymima pranešime.

„Vokietija yra NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei (eFP BG) vadovaujanti šalis, kuri kartu su Olandijos, Norvegijos ir Čekijos kariais sudaro nuolatinį bataliono branduolį ir yra apginkluota tankais, pėstininkų kovos mašinomis bei kita kovinės paramos bei logistine technika.

Vokietija taip pat yra suplanavusi ženkliai investuoti į karinę, su eFP BG susijusią, infrastruktūrą bei amunicijos sandėlius, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės logistikos aikštelę Rukloje“, – pastebėjo Vokietijos kariuomenės vadas vizito Lietuvoje metu.

Lietuvoje viešintis E. Zorn taip pat aplankė Rukloje dislokuotus Vokietija brigados priešakinio vadovavimo elemento ir NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius vokiečių karius. Prieš kalėdinis užsienyje tarnaujančių savo šalies karių lankymas yra ilgametė karinė tradicija, kurią praktikuoja daugelio valstybių kariuomenės.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)