„Akivaizdu, kad dabartinis priešų ieškojimas rusakalbėse mokyklose yra politinė kampanija ir apskritai tokie veiksmai sunkiai gali būti paaiškinti kitaip nei Šaltojo karo laikų raganų medžiokle“, - trečiadienį naujienų agentūra „Interfax“ citavo A.Lukaševičių.
Jo teigimu, mokyklose vykdytos kratos yra „bjaurios“.
„Tai vaizdinga pamoka apie laisvę ir demokratiją jauniems rusiškai kalbantiems lietuviams, kurie „išdrįso“ aplankyti Rusiją ir kitas Nepriklausomų valstybių sandraugos šalis tam, kad dalyvautų tarptautinėse jaunimo programose“, - teigė A.Lukaševičius.
Šiuo metu teisėsauga atlieka tyrimą aiškinantis Sofijos Kovalevskajos mokyklos bei Vasilijaus Kačalovo gimnazijos moksleivių vežimo į Rusijos organizuotas sukarintas stovyklas aplinkybes. Praėjusią savaitę abiejose ugdymo įstaigose atliktos kratos.
Generalinės prokuratūros atstovai informavo, kad kratos atliktos ir fizinių asmenų gyvenamosiose vietose.
Kaip skelbta, Generalinė prokuratūra spalį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką. Pagal Lietuvos įstatymus, ši veika priskiriama prie sunkių nusikaltimų, už tai gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų. Tuomet teigta, kad tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklos moksleivių dalyvavimo Rusijoje rengiamose sukarintose stovyklose „Sojuz“ aplinkybes.
Tyrimas pradėtas susipažinus su viešojoje erdvėje skelbta informacija, išnagrinėjus Seimo nario Manto Adomėno prašymą, įvertinus jame pateiktus faktus ir gavus papildomus duomenis.
Naujienų portalas 15min.lt paskelbė, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijos moksleiviai nuolat vežami į rusų organizuotas sukarintas stovyklas.
Savivaldybė, vertindama šią informaciją, atliko tyrimą, tačiau nustatė, kad abiejų mokyklų vadovės nėra atsakingos už moksleivių išvykas į Rusijos organizuojamas stovyklas, nes jų ten nedelegavo - moksleiviai vyko atostogų metu.