Šio centro privatizavimo klausimus šiuo metu svarsto Seimo Antikorupcijos komisija.

J. Sabatausko teigimu, nors „Pušyno kelias“ privatizacijos klausimas nagrinėtas dviejuose Seimo Antikorupcijos komisijos posėdžiuose, SAM paaiškinimai dėl centro pardavimo motyvų – migloti.

„Komisijos posėdžiuose susiduriame su biurokratų labai mėgstama taktika: užuot trumpai ir tiksliai atsakius, informaciją gaunantys žmonės apkraunami labai ilgais temos pristatymais, daugybe dokumentų, galiausiai neaiškiais metodais gautais skaičiais. Jų tikrumą ir sudarymo aplinkybes yra sudėtinga patikrinti. Taip elgiasi tiek SAM, tiek jai pavaldžios Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) vadovė. Panašu, kad susiduriame su bandymu tiesiog dirbtinai pagrįsti tokio sprendimo priėmimą“, - sako J. Sabatauskas.


Pasak parlamentaro, nagrinėjant sprendimo privatizuoti „Pušyno kelią“ priėmimo aplinkybes, praktiškai visą komisijos darbo laiką užėmė RVUL paaiškinimai. Ši įstaiga, kaip teigia J. Sabatauskas, yra suinteresuota reabilitacijos centro pardavimu, nes gautos lėšos būtų įlietos į ligoninės biudžetą.

„RVUL vadovė Jelena Kutkauskienė tiesiog pristatė ligoninės atliktus vertinimus, kuriuose, suprantama, vaizduojamas „Pušyno kelio“ neefektyvumas, nuostolingumas ir galimybių jį atnaujinti nebuvimas.

Tuo metu posėdyje kalbėjusi SAM viceministrė Danguolė Jankauskienė klaidina visuomenę teigdama, kad reabilitacijos centre buvo teikiamos rekreacijos paslaugos. Pabrėžiu, kad šis centras specializavosi reabilitacinių paslaugų teikime. Beje, prieš kelerius metus SAM dirbę asmenys yra teikę Vyriausybei rekomendacijas perduoti „Pušyno kelią“ būtent SAM žinion – esą tai vienintelis būdas apsaugoti šį objektą nuo privatizavimo“, - pranešime žiniasklaidai sako J. Sabatauskas.

Socialdemokrato teigimu, SAM viceministrė leido suprasti, kad „sprendimas privatizuoti objektą priimtas SAM politinės valdžios“.

„Kai praėjusios Seimo kadencijos metu Antikorupcijos komisijai vadovavo konservatorė Agnė Bilotaitė, taip pat vyko tyrimai būtent dėl noro privatizuoti šią sanatoriją. Ir net buvo imtasi veiksmų, kad taip nenutiktų. O dabar, SAM vadovaujant konservatoriams, vienas jų ryškesnių pirmųjų darbų – centro uždarymas ir leidimas jį parduoti.

Galų gale, būtent konservatorių atstovų siūlymu šį parlamentinį tyrimą, kurio metu turėtume nustatyti visas sprendimo privatizuoti priėmimo aplinkybes, spaudžiama perduoti išimtinai Sveikatos komiteto – kuriam vadovauja konservatorius – žinion“, - priduria J. Sabatauskas.

Jis primena, kad sanatoriją „Pušyno kelias“ nuspręsta uždaryti ir parduoti po to, kai tokiam ją valdančios RVUL siūlymui pritarė jos dalininkė SAM. Sanatorija buvo uždaryta nuo šių metų birželio 1 dienos, o reabilitaciją atliekantys pacientai buvo perkelti į vieną iš RVUL pastatų.

SAM yra skelbusi, kad Vilniuje esantį reabilitacijos centrą „Pušyno kelias“ tikimasi parduoti dar šiemet, jo vertė siekia apie 4,2 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją