Jis steigiamas siekiant sudaryti tinkamas sąlygas visaverčiam Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karių rengimui ir aukštai kovinei parengčiai palaikyti, teigia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Šio poligono įtraukimas į Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą buvo būtinas ir lauktas, nes esamų karinių poligonų užimtumas dėl įsisavinamos modernios ginkluotės, išaugusių karinio rengimo poreikių ir intensyvių Lietuvos karių bei sąjungininkų pratybų – perkrautas“, – rašoma ministerijos pranešime.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad atidarymas bus simbolinis, nes poligoną dar reikia paruošti naudoti – jį pažymėti, palaipsniui įrengti infrastruktūrą.

Visgi, pasak ministro, poligone jau dabar yra šaudykla, jame yra galimybių manevruoti, todėl juo bus galima pradėti naudotis nepabaigus visų įrengimo darbų.

„Kai poligonas bus pažymėtas, juo galima bus naudotis“, – LRT sakė ministras.

Ministro teigimu, tam tikrose poligono vietose bus ribojamas žmonių patekimas, juolab kad dalis jo teritorijos dar turės būti išminuota.

KAM teigia, kad poligono administracinių ir kariniam rengimui reikalingos infrastruktūros objektų steigimas ir aptarnavimas sukurs iki 100 naujų darbo vietų.

Pasak A. Anušausko, plečiant poligono infrastruktūrą bus rekonstruojamas 26 kilometrų kelias nuo Pirčiupių iki Jašiūnų, kad juo galėtų važinėti sunkioji technika. Keliu galės naudotis ir civiliai.

Rūdninkų karinis poligonas veikė ir sovietmečiu. Pastaruoju metu čia treniravosi Viešojo saugumo tarnyba.

Seimas Rūdninkų poligoną yra pripažinęs ypatingos svarbos objektu. Jis bus išplėstas, poligono plotas sieks beveik 17 tūkst. hektarų.

Lietuvoje didžiausi yra Pabradės ir Gaižiūnų poligonai, bet stiprėjant Lietuvos kariuomenei ir augant sąjungininkų karių skaičiui jų ima nebepakakti.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją