Valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė šeštadienį kartu su Prezidentūros darbuotojais dalyvauja talkoje tvarkant vieną sostinės žaliųjų erdvių - miškelį-parką prie Filaretų gatvės, Vilniuje.
Pasak šalies vadovės, džiugu, kad akcija „Darom" Jungtinių Tautų pripažinta kaip „Let‘s Do it World" projektas, kuris organizuojamas daugiau nei 100 pasaulio šalių.
Prezidentės teigimu, Lietuvoje turime daug gražių vietų, kur galime ilsėtis ir leisti savo laisvalaikį.
„Labai apmaudu matyti šiukšlėmis užverstas net gražiausias mūsų šalies vietas. Kiekvienas turime jausti atsakomybę už tai, kas dedasi mus supančioje aplinkoje. Visus gyventojus kviečiu bendromis jėgomis sutvarkyti pamėgtas savo krašto žaliąsias erdves, ežerų pakrantes, paupius, parkus, miškelius ir prižiūrėti juos visada, ne tik šios akcijos metu“, - pabrėžė valstybės vadovė.
Pasak D. Grybauskaitės, kasmetinė aplinkos tvarkymo diena yra įkvepiantis pavyzdys, kiek daug galima pakeisti bendromis jėgomis. Šiandieninė švaros akcija primena, kad didelių ir svarbių darbų sėkmė visada priklauso nuo kiekvieno šalies piliečio įdėtų pastangų.
Lietuvos vadovė pakvietė visus šalies žmones kasdien tausoti savo aplinką, rūpintis gamta kaip savo namais, rūšiuoti šiukšles ir geru pavyzdžiu paskatinti tai daryti kitus, kad daugeliui šalies gyventojų šiukšlių rūšiavimas taptų įpročiu.
Prezidentės teigimu, šią dieną tūkstančiai Lietuvos žmonių tampa savanoriais ir imasi tvarkyti savo kraštą. Tai rodo, kad aplinkos tvarkymo kultūra keičiasi tik į gera, kad žmonės tampa pilietiškesni, atsakingesni ir iniciatyvesni.
A. Kubilius šįkart ėmėsi tvarkyti Markučiuose esantį Pavilnių regioninį parką. Dviračiu į vietą atvykęs Vyriausybės vadovas rado jau gana tvarkingą parką, tačiau darbo netrūko ir čia.
Kartu su juo atvyko ir premjero kancleris Deividas Matulionis bei kiti Ministro pirmininko tarnybos darbuotojai.
Vyriausybės vadovas džiaugėsi, kad kasmetinė tvarkymo akcija sulaukia ypatingo Lietuvos gyventojų dėmesio ir noro tvarkyti.
A. Kubilius ir kiti maloniai nustebo, kad parko teritorijoje, norint rasti šiukšlių, teko ilgokai pavargti, mat jų beveik nebuvo.
Paklaustas, ką mano apie tai, kad kiekvienais metais šiukšlių mažėja ir galbūt po kelerių metų tokios akcijos nebereikės, nes nebebus, ką rinkti, A. Kubilius svarstė, kad tokia galimybė yra.
„Būtų gerai, kad tokios akcijos nebereikėtų. Aš matau, kad yra tvarkingų vietų, pavyzdžiui, šis parkas apsitvarkęs, tad mes „vargstame“ ieškodami šiukšlių. Nors prie gyvenamųjų namų turbūt bus ką tvarkyti.
Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas šiais metais prie akcijos savanorių prisidėjo Panevėžyje.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovas su gausia ministerijos bei jai pavaldžių įstaigų darbuotojų komanda tvarkė Vingio parką.
Tuo tarpu europarlamentaras Vytautas Landsbergis kartu su anūkais ir proanūkiais švarino Žvėryno paupį prie Vingio parko.
Profesorius teigė, kad tokios iniciatyvos „ilgalaikėje perspektyvoje keičia žmonių mąstymą“.
Šiais metais Lietuvoje numatoma sutvarkyti daugiau kaip 3 tūkst. vietų.