Koalicijos sutartyje, kalbant apie sveikatos sektorių, nurodomas pažadas ilginti vidutinę kokybiško ir sveiko gyvenimo trukmę.

„Didinsime valstybės įnašą į privalomojo sveikatos draudimo fondą. Stabdysime „slenkančią“ sveikatos paslaugų privatizaciją, užtikrinsime deramą jų tinklą regionuose. Mažinsime eiles sveikatos įstaigose. Skatinsime sveiką gyvenseną ir mitybą bei judėjimą. Mažinsime PVM vaisiams ir daržovėms. Investuosime į prevencinių, profilaktinių ir reabilitacijos priemonių prieinamumą.

Plėsime telemedicinos paslaugas. Gerinsime greitosios medicinos pagalbos darbuotojų socialines garantijas. Didinsime konkurencingumą vaistų rinkoje ir ribosime nesąžiningą vaistų kainų didinimą“, – rašoma koalicijos sutartyje prie pažadų, susijusių su sveikatos apsauga.

Pirma reakcija iš medikų bendruomenės – teigiama

Auristida Gerliakienė

Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) pirmininkė Auristida Gerliakienė iš esmės teigiamai įvertino tokią galimą kandidatūrą į ministrus. Tarp teigiamų kriterijų, ji įvardijo taip, kad E. Navickas žino situaciją tiek viešajame sektoriuje, tiek supranta situaciją privačiame.

„Jis yra partinis žmogus, jis nepriklauso toje sistemoje nuo konfrontacijų Vilnius-Kaunas. Kitas faktorius – tai, kad jis turi savo nuomonę. Ar tai yra gerai, ar blogai? Manau, kad dabartinėje situacijoje tai yra gerai“, – kalbėjo A. Gerliakienė.

Koalicijos pažadą stabdyti „slenkančią“ sveikatos priežiūros privatizaciją LMS įvertino, kaip viešųjų ryšių naratyvą.

„Ką reiškia stabdys? Ir kokiais būdais stabdys? Galiu atsakingai pasakyti, kad visi teisės aktai, kurie buvo patvirtinti, buvo skirti būtent biudžetinio sektoriaus stiprinimui. Privatus sektorius dabar negali vystytis taip sklandžiai, neribotai, kaip buvo iki dabartinės valdančiųjų kadencijos laikotarpio“, – dėstė A. Gerliakienė.

Pasak jo, aiškinimas, kad konservatoriai atvėrė sąlygas privataus sektoriaus vystymuisi, yra visiška spekuliacija, nesuvokiant nei, kas vyko, nei kaip.

„Manau, kad to, kad vystosi privatus sektorius, šaknys yra daug giliau, ir tos šaknys liečia ir pačius socialdemokratus, nes jie prisidėjo prie to, kad būtų sumažintos stojančiųjų į sveikatos sektorių skaičius. Tačiau, kai sumažino, nei jie patys, nei kas nors kitas neatkreipė dėmesio, kad valstybė vystosi pagal tam tikrą dinamiką, ir buvo laikas, kada reikėjo tiesiog persvarstyti šitą dalyką“, – sakė A. Gerliakienė.

LMS vadovė džiaugiasi, kad galimai bus padidintos įmokos už valstybės draudžiamuosius, tačiau kyla klausimas, kiek jos bus padidintos.

Kitas klausimas, kuris aktualus viešojo sektoriaus medikų bendruomenei, kad už pajamas iš PSDF reikės sumokėti pajamų mokestį.

„Čia yra labai didelis iššūkis ministrui, ir tikrai ne kiekvienas sugebės su šituo dalyku susitvarkyti“, – kalbėjo A. Gerliakienė.

Pasak jos, gydymo įstaigoms dabar ir taip stinga pajamų iš PSDF.

„Viešajame sektoriuje 80 proc. jų tenka algoms. Dabar gydytojų algos labai stipriai kyla. (…) Taip pat yra sudėtinga situacija su slaugytojomis, ir, jeigu nebus pajamų, padidinti atlyginimus slaugytojams iki oraus lygio, tai mes labai greitai, po penkerių metų, slaugytojų nebeturėsime, ir nežinau, kas tas paslaugas teiks. Jeigu iš PSDF reikės dar susimokėti pelno mokestį, tai įstaigų (…) lauks labai liūdna ateitis, ir turėsime sudėtingą situaciją viešajame sektoriuje“, – kalbėjo A. Gerliakienė.

Vertindama E. Navicko patirtį „Antakalnio poliklinikoje“, pašnekovė konstatavo, kad jis turi supratimą, kaip veikia sistema, ir turi finansinių ir vadybinių žinių.

„Tai yra naujos kartos vadovas“, – teigė A. Gerliakienė.

Tai – buvęs ilgametis „Antakalnio poliklinikos“ vadovas

Nuo šių metų rugpjūčių E. Navickas penkerių metų kadencijai pradėjo eiti Vilniaus rajono centrinės poliklinikos direktoriaus pareigas. Jis buvęs ilgametis VšĮ „Antakalnio poliklinika“ vadovas.

Nuo 2013 m. Evaldas Navickas dirbo VšĮ Antakalnio poliklinikos direktoriumi. 2008–2013 metų laikotarpyje užėmė vadovaujančias pareigas farmacijos įmonėse, nuo 2006 m. dvejus metus dirbo Sveikatos apsaugos ministro patarėju. Nuo 1995 m. dirbo gydytoju traumatologu Šv. Jokūbo ligoninėje iki jos uždarymo.

Poliklinikos vadovas yra studijavęs Tartu universitete, baigęs Vilniaus universitete medicinos studijas (Bendrosios chirurgijos ir kraujagyslių rezidentūros), turi Verslo administravimo magistrą BMI ir Vytauto Didžiojo universitete. Nuolat kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose bei tarptautiniuose seminaruose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)