Kai kurios dar rengia planus, kaip atnaujinti veiklą, ir derina juos su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) ir tik planuoja atnaujinti savo veiklą.

Tad Sveikatos apsaugos ministerija kviečia gydymo įstaigas – ligonines, šeimos centrus, poliklinikas ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas – greičiau atnaujinti veiklą ir priimti pacientus, kurie laukia paslaugų.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, karantino švelninimas vyksta laipsniškai atlaisvinant įvairias sritis, medicina – ne išimtis.

„Kai kurios gydymo įstaigos spėjo greičiau tinkamai pasiruošti ir jau gali priimti pacientus, kai kurioms reikia kiek daugiau laiko. Šis pasirengimas – labai svarbus, nes būtina užtikrinti maksimalią apsaugą pacientams ir juos priimantiems medikams, siekiant iki minimumo sumažinti galimybes užsikrėsti koronavirusu. Tad labai prašome gyventojų būti kantresniais ir supratingesniais. Paslaugos ir vėl bus teikiamos, kai likusios gydymo įstaigos jas atnaujins“, – sako ministras A. Veryga.

Anot ministro, šiuo metu daugiausiai paslaugų atnaujinimo planų yra pateikę odontologai, tačiau kol kas ir jie ne visi šiuo metu gali priimti pacientus.

„Mes pirmą kartą susidūrėme su tokiu milžinišku iššūkiu sveikatos sistemai. Koronaviruso iššūkis mus privertė ieškoti kitų būdų padėti pacientui. Gydymo įstaigos turi lanksčiai prisitaikyti prie pokyčių ir rasti sprendimą, kaip kokybiškai organizuoti savo darbą. Štai labai žymiai išaugo nuotoliniu būdu teikiamų paslaugų skaičius. Tai rodo, kad žmonės tampa sąmoningesni ir išvengia nebūtinų apsilankymų įstaigose“, – sako ministras A. Veryga.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, šiemet balandį, palyginti su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, nuotolinių konsultacijų pirminės sveikatos priežiūros įstaigose padaugėjo beveik 68 kartus – nuo 11 tūkst. iki 758 tūkst. Dažniausiai žmonės naudojosi šeimos gydytojo, vaikų ligų gydytojo ir vidaus ligų gydytojo nuotolinėmis paslaugomis, taip pat nuotoliniu būdu konsultavosi su šeimos gydytoju.

Be to, nuotoliniu būdu galima teikti ne tik šeimos gydytojo, gydytojo specialisto, slaugytojo konsultacijas, bet ir išduoti elektroninius nedarbingumo pažymėjimus, skirti būtinuosius tyrimus.

Karantino laikotarpiu kiekviena gydymo įstaiga pati nusprendžia, nuo kada ir kokių paslaugų teikimas bus atnaujintas, kaip jos bus teikiamos pacientams – nuotoliniu būdu ar gyvai priimant pacientus, kaip bus valdomi pacientų srautai. Kiekviena iš jų turi organizuoti savo darbą pagal pasirengtą ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderintą paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, kad būtų užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė, pacientų ir medikų saugumas.

NVSC duomenimis, šiuo metu apie 53 proc. ambulatorines paslaugas teikiančių įstaigų ir apie 56 proc. stacionarines paslaugas teikiančių įstaigų yra pateikusios paslaugų atnaujinimo planus etapais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)