Viceministrė laidoje teigė, jog brangiausias vieno paciento gydymas siekė 134 tūkst. eurų, vidutiniškai ši suma kur kas mažesnė.
„Brangiausias pacientas kainavo 134 tūkst. eurų. Bet tai yra vienas brangiausių. Vidutiniškai apie 7–8 tūkstančius eurų kainuoja. Vėlgi, jei jis ilgiau praleidžia reanimacijoje, jis turi didesnį finansinį rezultatą“, – laidoje „Iš esmės“ kalbėjo sveikatos apsaugos viceministrė A. Bilotienė Motiejūnienė.
Delfi laidos „Iš esmės“ pašnekovė teigė, jog tikrai ne visi į reanimaciją dėl koronaviruso patekę pacientai išgyvena.
„Tikrai taip. Aišku, jei yra jaunesnis asmuo, jis tikrai dažniau ilgesnį laiką praleidžia reanimacijoje, nes mažiau turi gretutinių ligų. Neabejotinai yra visai kitokia eiga. Iš reanimacijos apie 70–80 procentų vidutiniškai neišgyvena“, – liūdną statistiką laidoje „Iš esmės“ pristatė viceministrė.
Laidoje dalyvavusi medikė Laima Baršauskienė teigė, jog medikams ypatingai sunku, kai kelias savaites gydytas pacientas miršta.
„Man teko laimė 11 metų dirbti bendro profilio reanimacijoje. Tai žinau, kas tai yra. Ir jeigu medikas dirba 2–3 savaites ir pacientas po to numiršta... Investicijos didžiulės, kurios niekada neatsipirks, viltys didžiulės. Nusivylimas didžiulis. Yra labai sunku suprasti, kai ten niekada nesi buvęs“, – laidoje atviravo medikė L. Baršauskienė.
Visą laidą „Iš esmės“ stebėkite Delfi TV eteryje 19.15 val.