"Biurokratiniu požiūriu atsidūrėme aklavietėje, todėl ir pasiūliau suteikti žodį visuomenei. Kaip žmonės nuspręs, taip ir darysime. Nors anksčiau buvo kalbama, kad Saulės laikrodžio ant Parnidžio kopos stela (arba obeliskas) pastatyta nelegaliai, iš tiesų taip nėra", - kalbėjo T.Tukačiauskas. Pasak KNNP direkcijos vadovo, šio objekto statybos leidimas išduotas 1994 metais, tačiau jis nepripažintas tinkamas naudoti. "Praėjus dešimčiai metų buvo išleista daug naujų teisinių aktų. Todėl dabar sudėtinga tvirtai pasakyti, ar ta statyba teisėta, ar ne", - aiškino T.Tukačiauskas.
Greičiau sutvarkyti teritoriją suinteresuota Neringos savivaldybė. Anot jos vadovų, šią vietą labai mėgsta poilsiautojai, čia vežamos įvairios užsienio turistų delegacijos, į Klaipėdos uostą atplaukusių kruizinių laivų keleiviai. Saulės laikrodžio atstatymo idėjai pritaria Lietuvos architektų ir Lietuvos dailininkų sąjungos.
Pati laikrodžio stela, prieš kelerius metus nupirkta Kinijoje ir atgabenta į Lietuvą, tebeguli vienoje akmens skaldyklų Klaipėdos rajone.
Tačiau KNNP steigėjos Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorė Rūta Baškytė mano, kad nė vienos Kuršių nerijos kopos, taip pat ir Parnidžio, "puošti" nereikia. "Puošmena yra unikali Kuršių nerijos, jūros ir marių panorama, atsiverianti nuo kopos. Nebūtina šioje nuostabioje vietoje kurti papildomų traukos objektų. Parnidžio kopos trauka savaime yra didelė. Bet jei jau mąstoma apie papildomą akcentą, reikėtų rinktis formą, medžiagas, atitinkančias kuršių tradicijas", - dėstė R.Baškytė. Pasak direktorės, nugriautas ir vėl ketinamas atstatyti obeliskas neturi nieko bendra su Kuršių nerijos specifika, kuršių gyvenimu, natūraliu nerijos kraštovaizdžiu.