Kalbėdamas laidoje jis pabrėžė, kad depresija – tai diagnozė, tuo metu liūdesys – ne diagnozė, o emocinė būsena.
„Be abejo, kad sausio mėnesį yra tam tikras paūmėjimas, kai žmonėms tampa labiau liūdna, niūru, tai tokią tendenciją mes galime pamatyti“, – sakė jis.
Šventės džiugios ne visiems
Laidos pašnekovas sakė, kad šventinis laikotarpis žmonėms taip pat yra sudėtingas, dalis žmonių per šį laiką patiria emocines duobes, nes žiemos šventės – šeimos šventės, o situacija šeimoje kartais būna sudėtinga.
„Žmonės daug įtampos patiria, ir šventės baigiasi, laukimo periodas baigiasi, ir jei tos šventės nebuvo tokios linksmos, kaip norėjosi, tada ateina sausis, kuris atneša iliuziją, kad nuo sausio 1 dienos viskas pasikeis. O niekas nepasikeičia, nes reikia pačiam pokytį daryti“, – teigė jis.
Pasak J. Buroko, svajonės ir fantazavimas yra gerai, nes tai atveria duris kūrybiškumui, bet kad kūrybinės idėjos įgautų pavidalą, rezultatą, reikia atlikti daug veiksmų.
„Deja, mes imamės dažnai ieškoti sėkmingo gyvenimo recepto išsikeldami tikslus, kurie mums apskritai nerūpi. Kad ir tas pats sportas – sportuosiu. Kad būtų kas? <...> Jei tavo tikslas turėti idealų pilvo presą, kad visi eitų ir aikčiotų, jei tau tai motyvas – galbūt, nes turėsi vidinį motyvą to siekti. Bet koks pokytis – mes turime nuvalkiotą terminą: komforto zona. Išėjimas iš komforto zonos. Tai kelia tam tikrą įtampą“, – kalbėjo psichologas.
Jo teigimu, jei žmogus nori pasiekti kokį nors rezultatą, reikia plano.
Proga apmąstyti gyvenimą
J. Burokas sakė, jog laikosi nuostatos, kad nėra blogo oro, yra bloga nuotaika.
„Aišku, mes galime į kažkokius gamtos reiškinius suvesti, bet, pavyzdžiui, tamsa – kas joje tokio, kad tave taip liūdina? Bet liūdesys yra ir apie laiką apmąstymams – jį galima tam išnaudoti. Apmąstyti, priimti sprendimus, pagalvoti giliau apie save, apie tikruosius savo poreikius – viskas su tuo tvarkoje“, – teigė jis.
J.Burokas teigia, kad norint išvengti sausio liūdesio ir tuštumos, reikėtų neužsisklęsti ir nebūti vienumoje.
„Tai – blogiausias receptas. Visada gelbėja santykiai, gelbėja mums maloni veikla. Jei nepatinka oras, nes šalta, tai nueik ten, kur šilta. Nebūtina vykti į šiltuosius kraštus, yra pirtys, baseinai. Daryk tai, kas tau patinka“, – patarė psichologas.
Jo teigimu, sakymas, kad negaliu eiti pasivaikščioti, nes lyja, yra atsikalbinėjimas.
„Šiltesnę striukę užsidėjus, karšta arbata, pokalbis su draugais – visa tai tikrai praskaidrins nuotaiką“, – sakė jis.