Klaipėda“ rašo, kad 35-erių Donatas savo kailiu išbandė net kelis vadinamuosius dvasingumo judėjimus ir, išvydęs, kaip jie veikia, drąsiai teigia, kad dvasiniais vedliais save vadinantys veikėjai tik naudojasi gyvenimo krizėse atsidūrusių žmonių patiklumu.

„Už viso to stovi verslas ir pinigai. Visos sektos, gyvenimo meno mokytojai, okultizmo šalininkai tik siekia pasipelnyti“, - apie savo patirtį kalbėjo klaipėdietis.

Pasak Donato, vadinamieji „New Age“ judėjimai, kurie skelbia padėsiantys žmogui atrasti universalią tiesą, išsilaisvinimą, kiekvienam naujam klientui žada įvairius būdus, kaip pasiekti rojų ar palaimą. „O kas pagailės pinigų, kai žadamas rojus?“ - sakė klaipėdietis.

Yra pavyzdžių, kad tokios dvasinio kelio paieškos ne vienam klaipėdiečiui kainavo su griautus gyvenimus, prarastas santaupas.

Klaipėdietis tikino, kad pasidalydamas savo patirtimi, norėjo perspėti smalsų jaunimą dėl galimų pavojų. „Nauji religiniai judėjimai žmogui siūlo vadinamuosius žaisliukus, kažkuo sudomina, įtraukia. Tačiau iš tiesų vyksta sąmonės apnuodijimas“, - tvirtino vyras.

Milda Ališauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros vedėja: „Religiniai judėjimai ir jų idėjos jungia įvairius žmones. Kai keliame klausimą apie tokių judėjimų pavojus, reikėtų konkretinti, kas galėtų būti pavojinga?“

Teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas tikino, kad šiuo metu Lietuvoje įregistruotos 1275 religinės bendruomenės, bendrijos ar kitos religinės organizacijos, iš jų - 1089 tradicinės religinės organizacijos ir 186 tradicinėmis nelaikomos religinės organizacijos.

Terminas „sekta“ turi neigiamas konotacijas ir todėl nėra plačiai vartojamas religines bendruomenes tyrinėjančių mokslininkų. Kur kas dažniau yra kalbama apie „naujuosius religinius judėjimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (158)