Antradienį Seimas po pateikimo pritarė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pateiktam tokiam nutarimo projektui. Už šį dokumentą, kuris toliau bus svarstomas ketvirtadienį, po pateikimo balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 7, susilaikė 21 parlamentaras.
Seimo pirmininkas V. Pranckietis aiškino, kad gruodžio pabaigoje pasibaigs D. Raudonienės kadencija, todėl atleidimo procedūra yra būtina. Tačiau tai nereiškia, anot jo, kad ji negalėtų būti vėl siūloma į šias pareigas kitai kadencijai.
„Manau, kad ji yra tinkama, pareigas vykdė patenkinamai. Jeigu būtų tokia iniciatyva ji, manau, galėtų būti pretendentė“, – atsakinėdamas į parlamentarų klausimus sakė V. Pranckietis.
Beje, kaip sužinojo ELTA, Seimo valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija į Seimo kanclerio pareigas siūlo dvi kandidatūras – parlamentarę LVŽS frakcijos narę Vidą Ačienę ir Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės patarėją Ingridą Tamulevičiūtę.
„Raštu tokio teikimo negavau“, – Seimo nariams tvirtino V. Pranckietis, pažymėjęs, kad Seimo nariai negalėtų būti skiriami į šias pareigas. Jei tai būtų Seimo narė V. Ačienė, jai tektų atsisakyti parlamentarės mandato.
Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas sakė, kad Seimo kanclerė D. Raudonienė galėtų tęsti darbą. Jos nuveiktais teigiamais darbais pasidžiaugė konservatorius Emanuelis Zingeris ir kiti parlamentarai.
Nutarimo projekte siūloma, kad pasibaigus kadencijai Seimo kanclerė būtų atleista nuo šių metų gruodžio 23 d. Buvusi Seimo Audito komiteto biuro vedėja D. Raudonienė Seimo kanclere buvo paskirta 2014 m. gruodžio 23 d.
Seimo kancleris yra Seimui bei Seimo valdybai atsakingas ir atskaitingas valstybės tarnautojas – įstaigos vadovas.
Seimo kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas Seimo pirmininko siūlymu.