Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė akcentavo, kad nepaisant to, kad civilinės saugos programa priimta tik šiandien, jau dabar sparčiai judama civilinės saugos kryptimis.

„Pirmiausia, yra kuriamas priedangų tinklas. Šiuo metu turime 4 300 priedangų ir esame nusimatę tam tikrus rodiklius, kuriuos turi pasiekti mūsų savivaldybės. 40 proc. gyventojų turi pasislėpti priedangose kaimiškųjų savivaldybių rajonuose, 60 proc. – miestuose. Šiuo metu turime jau 22 savivaldybes, kurios tą rodiklį pasiekia“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Civilinės saugos ir stiprinimo programa numatoma įgyvendinti 7 prioritetus: priedangų infrastruktūros plėtrą; perspėjimo sistemos tobulinimą ir gyventojų informavimo stiprinimą; krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų parengties ir atsparumo didinimą; sveikatos sistemos atsparumo didinimą; civilinės saugos pagalbos komandų formavimą; pasirengimo cheminėms, biologinėms, radiologinėms ir branduolinėms grėsmėms stiprinimą; civilinės saugos mokymų pajėgumų stiprinimą.

Programoje numatyta, kad bus siekiama užtikrinti priedangas 50 proc. gyventojų. Bus tobulinama ir plėtojama gyventojų perspėjimo sistema. Pagal programą, bus siekiama įrengti ne mažiau kaip 275 naujų sirenų.

Naudojantis tarptautine finansine parama planuojama iki 2029 m. sirenų tinklą išplėsti tiek, kad jomis būtų perspėjama apie 75 proc. šalies gyventojų.

Stiprinant sveikatos sistemos atsparumą bus didinamas 62 asmens sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūros atsparumas ir pritaikymas ekstremaliosioms situacijoms, krizėms ir karo grėsmėms, sudarant sąlygas iki 3 parų užtikrinti jų veiklos tęstinumą energijos tiekimo sutrikimų ar gedimų atveju.

Formuojant civilinės saugos pagalbos komandas, tam, kad įvykus didelio masto nelaimei įvykio vietoje būtų užtikrintas greitas ir koordinuotas atsakas, regionų centruose bus sukurtos 24/7 principu veikiančios nuolatinės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovaujamos jungtinės greitojo reagavimo komandos. Taip pat bus sudarytos ir plėtojamos tarptautinės pagalbos teikimo komandos.

Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 86 Seimo nariai, susilaikė 22 parlamentarai.