Nors per apklausą parlamentarų nesiteirauta nuomonės apie naujo Seimo viešbučio statybą, LŽ duomenimis, būtent šis variantas laikomas realiausiu.

Seimo kanceliarijai priklauso 60 numeriu pažymėtas pastatas sostinės Gedimino prospekte, kur yra 72 butai, ir 96 numeriu pažymėtas pastatas L.Giros gatvėje, kur esama dar 39 butų. Šių patalpų išlaikymo išlaidos per metus sudaro per 1,3 mln. litų. Jau apskaičiuota, kad metinė butpinigių, jei jie būtų skiriami parlamentarams, suma būtų 2,1 mln. litų.

LŽ duomenimis, Seimo valdybai bus teikiami siūlymai, kaip, pardavus dabar Seimui priklausančias minėtas patalpas, už gautus pinigus būtų galima pastatyti modernų pastatą šalia parlamento rūmų. Kai kurie Seimo valdybos nariai ne kartą deklaravo paramą naujo viešbučio statybai. Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas yra sakęs, kad šalia Seimo esantis sklypas, šiuo metu naudojamas kaip automobilių stovėjimo aikštelė, turi būti panaudotas parlamento reikmėms.

Pastato vizija

Teigiama, kad dabartinis Seimo viešbutis Gedimino prospekte neatitinka higienos normų, tad siekiant pagerinti parlamentarų darbo ir buities sąlygas reikėtų statyti naują maždaug 100 kambarių viešbutį.

Seimo valdyba turėtų vertinti siūlymą A.Goštauto ir A.Tumėno gatvių sankirtoje statyti 14 aukštų pastatą, kurio bendras plotas siektų 63,31 tūkst. kvadratinių metrų. Po pastatu turėtų atsirasti dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tilptų per tūkstantį automobilių, o šalia pastato - dar apie 100.

Taip pat primenama, kad artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijai, Vilniuje trūksta patalpų įvairiems renginiams. Todėl svarstoma, ar nevertėtų naujajame pastate įrengti 3 konferencijų sales iki 800 vietų ir viešbučio kambarius Seimo svečiams, įrengti sveikatos centrą parlamentarams.

Sunku administruoti

Seimo kancleris Gintautas Vilkelis sakė, kad administruoti daug nekilnojamojo turto kanceliarijai visada sudėtinga ir brangu. Anot jo, vis dar svarstomi įvairūs tautos išrinktųjų apgyvendinimo variantai, Seimo valdyba dar tik spręs, kurį pasirinkti. "Statybininkų patirties įgijome statydami naująją Seimo posėdžių salę, tačiau statybos neturėtų tapti tiesiogine kanceliarijos funkcija.

Darbo grupėje dar tik diskutuojama, koks tas viešbutis turėtų būti, galutinė jo kaina priklausys nuo dydžio, įrengimo. Išankstiniais vertinimais, Seimo viešbutis galėtų kainuoti 120-160 mln. litų. Suma, kurią gautume pardavę Seimo kanceliarijai priklausantį nekilnojamąjį turtą būtų mažesnė. Reikėtų papildomų lėšų iš biudžeto. Todėl užsiimti viešbučio statyba įstatyme numatytu turto atnaujinimo būdu, atiduodant privatizuoti nekilnojamąjį turtą, būtų nenaudinga", - sakė kancleris.

Pasirinktų koncesiją?

Jis patvirtino LŽ gautą informaciją, kad vienas Seimo valdybai teikiamų siūlymų bus viešbučio statyba koncesijos būdu. Koncesijų įstatymas leidžia pasiūlyti žemės sklypą privačiam investuotojui, kad jis pastatytų viešbutį ir, kaip numato įstatymas, kitus visuomenei reikalingus, reikšmingus statinius.

"Tai gali būti ir vaikų darželis, ir kongresų centras, ir kitokie panašūs statiniai. Įstatymas numato, kad privatus investuotojas tuo turtu naudotųsi 25 metus. Jo nuosavybė liktų valstybės rankose", - aiškino G.Vilkelis. Kancleris pabrėžė, esą jeigu viešbučio projekto sąmata viršytų 200 mln. litų, dėl jo statybos turėtų apsispręsti visas Seimas.