Sutikusi bendradarbiauti su ikiteisminį tyrimą atliekančiais pareigūnais, R.Petkelienė papasakojo apie nuo 2006-ųjų Seime veikusį "paskolų banką". Seimo nariams ir parlamento darbuotojams ji esą skolinusi pinigų iš kasos, tikina turėjusi ir tai patvirtinančius kasos orderius - iš viso už 120 tūkst. litų.
"Tai gali būti paprasčiausias muilo burbulas. Netelpa į sveikos logikos rėmus", - LŽ paprašytas pakomentuoti R.Petkelienės versiją tepasakė Seimo pirmininko pavaduotojas liberalsąjūdietis Algis Kašėta ir pridūrė, kad informacijos esama per mažai, kad tai būtų galima vertinti išsamiau. Atsisakė į samprotavimus leistis ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.
Kiek plačiau kalbėjo opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, klausiamas, kaip būtų elgiamasi, jei paaiškėtų, kad "paskolas" ėmė kuris nors "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos narys. "Nesvarbu, ar mūsų, ar ne mūsų frakcijai priklausantis Seimo narys būtų taip daręs, tai būtų nusikaltimas, o nusikaltėliai, jei tai įrodoma teisme, turi sėdėti kalėjime. Nors, rimtai kalbant, nelabai įsivaizduoju, kad tokių atvejų galėjo nutikti, - sakė V.Mazuronis. - Nieko panašaus net nesu girdėjęs, bet jeigu tokia prielaida pasitvirtins, tokio tautos atstovo vieta tik kalėjime."
V.Mazuronis stebėjosi, kaip galėjo atsirasti šimtatūkstantiniai Seimo kasos trūkumai ir apie tai nežinojo niekas daugiau, išskyrus pačią kasininkę. Jo manymu, tai turėjo būti buvusi organizuota veikla. Ir būtina išsiaiškinti, kas apie tokius atvejus Seimo kanceliarijoje ar jos Finansų departamente žinojo.
Laikinai Seimo kanclerio pareigas einantis Gedeminas Aleksonis vakar tvirtino, kad kasininkės teiginių jis negali nei patvirtinti, nei paneigti. "Įsipareigojau neplatinti tyrimo duomenų, - sakė G.Aleksonis. - Jei šie teiginiai pasitvirtintų, susiję darbuotojai tuoj pat būtų atleisti."