Komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis tokius prašymus ketvirtadienį išsiuntė liberalsąjūdiečių, socialdemokratų ir konservatorių partijoms.

„Prašome partijų arba patvirtinti, arba paneigti, kad jos apmokėjo parlamentarams kelionės išlaidas. Partijos mums turėtų pateikti tai įrodančius dokumentus. Pažiūrėsime, ar visos partijos finansavo, ar dvi, ar viena“, - BNS sakė komisijos vadovas. Pasak jo, jeigu partijos atsakys nefinansavusios, įsijungs Specialiųjų tyrimų tarnyba.

L.Kernagis BNS pabrėžė, kad gavus įrodymų, kad parlamentarų vizitas buvo finansuotas tinkamai, bus aiškinamasi, ar tokia praktika, kai parlamentarų darbines keliones apmoka partijos, yra dažna.

Antikorupcijos komisija aiškinasi, kodėl trijų parlamentarų, dirbusių Seimo valdybos sudarytoje darbo grupėje, rengusioje vieną iš dviejų Azartinių lošimų įstatymo projektą, išvyką į Didžiąją Britaniją finansavo partijos, kurioms Seimo nariai priklauso.

Britų lošimų rinką "analizavo" liberalsąjūdietis Erikas Tamašauskas, konservatorius Vaidotas Bacevičius bei socialdemokratas Julius Sabatauskas. Parlamentarų kelionė kainavo apie 12,8 tūkst. litų.

Seimo Antikorupcijos komisija parlamentarų vizito į Didžiąją Britaniją nelaiko tarnybine komandiruote, nes jai nebuvo gautas Seimo valdybos pritarimas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovas socialdemokratas Algimantas Salamakinas BNS teigė, kad komisija šios kelionės aplinkybes aiškintųsi, jeigu būtų įtarimų, kad partijas finansavo azartinių lošimų verslo įmonės, o šios skyrė lėšų savo parlamentarų kelionei į Didžiąją Britaniją.

„Jeigu lobistai per partijas finansavo projekto parengimą, kitas klausimas. Jeigu tai būtų nustatyta, tirtume. Bet tokių faktų neturiu ir skundų neturiu“, - sakė Seimo etikos sargų vadovas.  

Įstatymo pataisų rengimo darbo grupė 2011 metų rugsėjį kreipėsi į Seimo valdybą ir paprašė leisti jai kreiptis ne tik į Didžiosios Britanijos, bet ir Italijos bei Danijos parlamentus. Taip pat buvo prašoma dalinio vizitų finansavimo - komandiruotpinigių. Spalį Seimo valdyba parlamentarams, rengusiems azartinių rinką turėjusio reguliuoti naujo įstatymo projektą, pasiūlė dėl informacijos, kaip lošimų sektorius tvarkomas Europos Sąjungos valstybėse, kreiptis į Seimo Parlamentinių tyrimų departamentą.  

Tačiau  darbo grupė nutarė, kad keliems jos nariams vykti į Didžiąją Britaniją yra tikslinga. Šių metų sausio 20-ąją dar kartą buvo kreiptasi į Seimo valdybą dėl finansavimo. Vasarį šis klausimas buvo įtrauktas į Seimo valdybos darbotvarkės projektą, tačiau Seimo vadovybė jo nesvarstė. Todėl trys parlamentarai į Didžiąją Britaniją išvyko, kaip vėliau paaiškėjo, gavę finansavimą iš savo partijų.

Parlamentarai išvažiavo ne sesijos metu, todėl gauti Seimo valdybos leidimo nereikėjo. Jis privalomas, kai Seimo nario komandiruotė numatyta sesijos metu arba jis išvyksta į valstybes, nepriklausančias Europos Sąjungai.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)