N. Venckienė komisijos sprendimo DELFI vertinti nepanoro. Teisėja atsiliepė mobiliuoju telefonu, tačiau, paprašyta pakomentuoti komisijos verdiktą, padėjo ragelį.
Nutarta minimalia dauguma
Kaip žurnalistus informavo konservatorius Rytas Kupčinskas, 6 komisijos nariai balsavo už neliečiamybės panaikinimą, 5 – prieš.
Už N. Venckienės neliečiamybės panaikinimą balsavo komisijos pirmininkas, konservatorius Evaldas Jurkevičius, jo partijos kolega Stasys Šedbaras, liberalcentristė Arūnė Stirblytė, liberalė Dalia Kuodytė bei du socialdemokratai – Julius Sabatauskas bei Jonas Juozapaitis. Prieš balsavo konservatoriai R. Kupčinskas ir Naglis Puteikis, „krikščionių“ frakcijai priklausantis Jonas Ramonas, „tvarkietis“ Rimas Antanas Ručys, o taip pat – „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas.
Mišrios Seimo narių grupės į komisiją deleguotas Evaldas Lementauskas balsavime nedalyvavo. Jis dar praėjusią savaitę nutarė nebedalyvauti vadinamosios „Venckienės komisijos“ veikloje.
Kitas konservatorius N. Puteikis taip pat piktinosi, kad komisija neleido iš Seimo sprendimo projekto išbraukti žodį „suimti“. Už tokį pasiūlymą pasisakė abu konservatoriai. O N. Puteikis prisiminė savo paties bylą, kur Seimas, naikindamas jo neliečiamybę, šį žodelį išbraukė.
Taigi N. Venckienės neliečiamybę siūloma naikinti pilna apimtimi – taip, kaip ir prašė generalinis prokuroras Darius Valys.
E.Jurkevičius kviečia N.Venckienę susigrumti Seimo rinkimuose
Komisijos pirmininkas E. Jurkevičius žurnalistams teigė, jog priimtas sprendimas neprieštarauja N. Venckienės gynėjų deklaruojamiems tiesos siekiams.
Pasak jo, komisijos sprendimas priimtas pagal kiekvieno jos nario sąžinę, „be jokio šališkumo“.
„Sprendimas, mano galva, priimtas teisingas“, - pridūrė E. Jurkevičius.
Jis taip pat metė pirštinę N. Venckienei, pakviesdamas ją dėl Seimo nario mandato su juo asmeniškai grumtis toje pačioje rinkimų apygardoje.
„Jeigu gerbiama teisėja N. Venckienė neatsidurs, kur atsiduria kai kurie žmonės, t.y. Panevėžyje, tam tikruose namuose, o garbiai iškėlus galvą įrodys savo nekaltumą, kviečiu kandidatuoti Klaipėdoje, Baltijos vienmandatėje apygardoje, kur aš esu iškėlęs savo kandidatūrą“, - pareiškė E. Jurkevičius.
Jis taip pat pažymėjo, kad sąmokslo teorijos, esą Lietuvą valdo pedofilų klanas, neturi jokio pagrindo.
D.Kuodytė: tai buvo eilinis sprendimas
E. Jurkevičius teigė pats nesulaukęs grasinimų dėl komisijos darbo. Tačiau jų esą sulaukė kiti komisijos nariai.
„Mes neradome jokių požymių, kad prokuratūra prašo panaikinti teisinę neliečiamybę ir tai būtų kaip nors susiję su ponios N. Venckienės, kaip teisėjos, darbu. (...) Kalbėjome apie tai, kad tiesą galima sužinoti tik vienu atveju (teisme – DELFI). Ir šiuo atveju, man atrodo, yra lygiai tas pats. Nedaryčiau čia jokių išimčių“, - kalbėjo D. Kuodytė.
Seimas imasi sprendimo
Seimo pirmininkė Irena Degutienė įtraukė sprendimą dėl N. Venckienės imuniteto į antradienio Seimo darbotvarkę. Klausimą svarstyti numatoma popiet.
Vis dėlto Mišrios Seimo narių grupės vadovė Agnė Zuokienė frakcijos vardu paprašė balsuoti dėl šio klausimo išėmimo iš antradienio posėdžio darbotvarkės.
Už tokį pasiūlymą balsavo 35 Seimo nariai, prieš – 34, susilaikė 51. Taigi N. Venckienės klausimas Seimo darbotvarkėje liko.
Komisija darbus baigia aptrupėjusi. Praėjusią savaitę, protestuodamas prieš komisijos vadovą E. Jurkevičių, jos gretas paliko Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Evaldas Lementauskas.
Be to, du praėjusią savaitę vykę komisijos posėdžiai sklandžiai nepraėjo. Abu kartus buvo sugriautas kvorumas. Paskutinio, penktadienį įvykusio posėdžio metu konservatoriai Rytas Kupčinskas ir Naglis Puteikis prisipažino kvorumą sugriovę sąmoningai, mat likę komisijos nariai nebuvo linkę pritarti jų siūlymui komisijos sprendimo projektą papildyti nuostata, smerkiančia prokuratūrą dėl to, kad parlamentarams atsisakyta pateikti Garliavos įvykių filmuotą medžiagą.
Kol Seimo komisija posėdžiavo, prie parlamento protestavo grupelė N.Venckienės rėmėjų.