S. Brundzos teigimu, Vilniaus mieste netrukus ketinama įrengti apie 20 elektromobilių įkrovimo aikštelių, o Seimo poreikius mieste visiškai galėtų patenkinti 20-30 elektrinių transporto priemonių, kurių paslaugas parlamentas galėtų pirkti.

Stasys Brundza
Kelionėms po Lietuvą parlamentarai bendrai naudotų 50-60 tradicinių taupių automobilių su vidaus degimo varikliais. S. Brundza „Lietuvos žinioms“ teigė, kad šitaip per metus Seimo narių parlamentines išlaidas būtų galima sumažinti nuo 3,5 iki 2 mln. litų.

Seimo nario pasiūlymus šiuo metu nagrinėja Vyriausybė.    

DELFI primena, jog dabar Seimo nariai automobilius dažniausiai nuomojasi iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Pagal 2013 m. duomenis, kai kurie parlamentarai automobilių nuomai, eksploatavimui ir remontui skiria ir 15-20 tūkst. litų per metus. Ne tokie išlaidūs Seimo nariai šioms reikmėms skiria nuo 10 tūkst. litų per metus.

Tai ne pirmasis šiemet pateiktas siūlymas, kuriuo būtų siekiama reformuoti parlamentarų aprūpinimo automobiliais sistemą. Šių metų rugspjūtį Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma uždrausti parlamentinei veiklai skirtas lėšas naudoti automobilių nuomai. Seimo nariams savo veikloje siūloma naudotis asmeniniu privačiu transportu, numatant diferencijuotą piniginę kompensaciją už automobilio amortizaciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (61)