„Tai pakerta pasitikėjimą žodžiais, kuriuos visi politikai sako per rinkimus ir tai daro žalą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Dalyvaujant Seimo rinkimuose ir iškovojus mandatą tu duodi įsipareigojimą žmonėms ir duoto žodžio turi laikytis. Tai yra esminio pasitikėjimo tarp renkamų politikų ir rinkėjų dalykas“, – pabrėžė ji.
Kaip skelbta anksčiau, netilus spėlionėms dėl to, ar rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė V. Blinkevičiūtė ryšis vadovauti būsimai Vyriausybei, praėjusią savaitę politikė pranešė neketinanti eiti ministrės pirmininkės pareigų. Socialdemokratė nedirbs ir Seime – V. Blinkevičiūtė planuoja tęsti ketvirtąją kadenciją Europos Parlamente (EP).
Anot Liberalų sąjūdžio pirmininkės, šią kadenciją matyti valdančiosios koalicijos nesutarimai nublanksta prieš tokį V. Blinkevičiūtės pažado sulaužymą.
„Kalbant apie Vilijos Blinkevičiūtės istoriją – šyptelėjau prisiminusi, kiek buvo kritikos, iš patogaus Briuselio krėslo, apie nesutarimus ar politinę kultūrą. Tačiau, manau, kad lyginant su tuo viražu, kuris buvo padarytas, tai smulkūs dabartinės koalicijos nesutarimai – gerokai nublanksta“, – dėstė V. Čmilytė-Nielsen.
ELTA primena, kad socialdemokratų partijos prezidiumas, V. Blinkevičiūtei atsisakius vadovauti Vyriausybei, šias pareigas pasiūlė LSDP vicepirmininkui Gintautui Paluckui.
Savo ruožtu Prezidentūra nesureikšmino pokyčių LSDP viršūnėse. Pasak šalies vadovo G. Nausėdos vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono, dabar prezidentui svarbiausia yra tai, jog mandatų naujajame Seime iškovojusios partijos imtųsi svarbiausių darbų ir koalicijos formavimo.
Diskusijos dėl to, ar V. Blinkevičiūtė išties grįš į nacionalinę politiką ir vadovaus Ministrų kabinetui virė bene pusmetį. Galiausiai, rugpjūtį politikė patikino – LSDP sėkmės atveju ji bus ministrė pirmininkė. Tačiau abejonės dėl tokio pasižadėjimo suintensyvėjo rinkimų naktį, kai politikė vengė tiesiogiai atsakyti į pastarąjį klausimą. Spėliones paskatino ir antradienį pasirodžiusios žinios, kad V. Blinkevičiūtė veikiausiai atsisakys premjerės posto. Tai, remdamasis šaltiniais, pranešė naujienų portalas lrt.lt.
Čmilytė-Nielsen: LSDP labiau linksta prie darbo koalicijoje, kurioje būtų ir radikalių partijų
Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad dalis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovų siunčia signalus apie norą formuoti valdančiąją koaliciją su jos vadovaujama politine jėga. Visgi, pasak jos, šios rinkimus laimėjusios partijos lyderių veiksmai rodo, kad jie linksta prie darbo su radikaliomis partijomis.
„Nors girdime signalų apie pažangiojo socialdemokratų sparno norą bendradarbiauti su liberalais, (...) bet, sakyčiau, ši savaitė ir socialdemokratų lyderių veiksmai, pokalbiai visgi signalizuoja, kad jie labiau linksta prie darbo koalicijoje, kurioje būtų ir radikalių partijų“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Jie linksta dirbti su solidesniais demokratais, bet taip pat ir veda pokalbius su tomis jėgomis, kurios radikalesnės“, – pridūrė ji.
Todėl politikė ketvirtadienį suplanuota Liberalų sąjūdžio ir LSDP susitikimą tikina labiau vertinanti kaip galimybę apsikeisti nuomonėmis apie galimybę konstruktyviai dirbti taip pat ir skirtingose stovyklose.
„Aš rytojaus susitikimą vertinčiau kaip apsikeitimą nuomonėmis, pokalbį apie programinius punktus, kurių dalis dera, dalis akivaizdžiai ne. Ir galbūt tai bus daugiau kalbėjimas apie konstruktyvų darbą kad ir skirtingose stovyklose“, – akcentavo Liberalų sąjūdžio pirmininkė.
„Aš matyčiau, kad rytojaus pokalbis, tai nėra derybos, tai yra tiesiog aptarimas tų temų, kuriose gali būti sąlyčio taškų. Ir, kaip sakiau, tai yra kitokio pobūdžio susitikimas nei, pavyzdžiui, socialdemokratų susitikimas su Lietuvos valstiečiais ir žaliaisiais vakar“, – sakė ji.
V. Čmilytė-Nielsen teigia, kad kol kas dar negalima atmesti galimybės Liberalų sąjūdžiui dirbti valdančiojoje koalicijoje kartu su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Visgi, ant jos, socialdemokratams reikėtų skirti daugiau laiko programinių nuostatų derinimui.
„Trijų partijų kažkoks koalicinis bendradarbiavimas – tai priklauso nuo programinio suderinamumo. Ir čia mokesčių politikoje yra klausimas, yra žmogaus teisių sritis, kuri mums programiškai taip pat ra svarbi ir požiūris švietimo, sveikatos srityje ir apskritai požiūris į gynybos sritį kaip į prioritetinę ir į kurią dar reikia daug investuoti“, – sakė Liberalų sąjūdžio lyderė.
„Tai, manau, kad šiame etape su liberalais socialdemokratams reikėtų daugiau įdėti darbo derinant programas. Bet, suprantama, aš suvokiu, kad ir stabilumas tokio bendradarbiavimo galėtų būti kur kas stabilesnis nei su radikaliomis partijomis“, – pabrėžė ji.