Savotiška cirko arena vakar dar kartą virto Seimo plenarinių posėdžių salė. Opozicijai pakilus į eilinį mūšį prieš premjerą Saulių Skvernelį, šis net nesiteikė pasirodyti parlamente, o valdantieji be ceremonijų „nugesino“ oponentų įkarštį. Viena Seimo „valstiečių“ lyderių Agnė Širinskienė mano, kad dabartinės kadencijos išskirtinumas - įvykdytos struktūrinės reformos, pavyzdžiui, aukštojo mokslo, urėdijų ir kt. Valdančiųjų tikinimu, jie daug dirbę siekdami užtikrinti žmonių saugumą valstybėje, taip pat, pasak parlamentarės, pokyčiai palietė ir farmacijos sektorių, mažėjo vaistų kainos (!). „Matėme beprecedentį gydytojų atlyginimų didėjimą, didėjo ir mokslinio personalo algos. Ir pensijų kilimas yra reikšmingas“, - teigė A. Širinskienė.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus Lauro Bielinio nuomone, Seimo kadencijos metai parodė, kad susiformavusi dauguma taip ir nerado aiškių strateginių tikslų. Nors valdantieji giriasi reformomis, L. Bielinis sako, kad šie Seimo kadencijos metai buvo ne pertvarkų, o kalbėjimo apie jas laikotarpis. „Niekas nieko nepakeitė. Tiesiog labai daug kalbų, aistrų ir labai mažai realaus strateginio mąstymo“, - pabrėžė jis. Klaipėdos universiteto profesoriaus Antano Bučinsko teigimu, į šį Seimą buvo dedama daug vilčių, žmonės tikėjosi teigiamų poslinkių.

„Bet kas nutiko? Dėl proporcinės rinkimų sistemos į Seimą atėjo daug nekvalifikuotų, neišsilavinusių, abejotinos moralės žmonių. Todėl ir visos idėjos, reformos, kurias mėginama įgyvendinti, dėl žemo intelektinio potencialo išverčiamos tarsi į kitą pusę. Taigi veiklos prasme šis Seimas yra prasto lygio“, - sakė politologas. Pasak jo, užuot lopęs per porą metų išaiškėjusias veiklos spragas, Seimas pasirinko keistą taktiką - visuomenės dėmesį nuo valstybinio masto problemų mėginama nukreipti rezgant smulkias intrigėles. „Dabar Seime visi kariauja su visais. Todėl, galima sakyti, iškilo pavojus mūsų demokratinei politinei sistemai“, - sakė A. Bučinskas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (545)