„Man tai (grasinimai palikti koaliciją – ELTA) neatrodo gąsdinančiai, nes aš nematau priežasties, dėl ko reikėtų trauktis. Tie susitarimai ir tie įsipareigojimai, kuriuos mes aptarėme pačioje pradžioje, dėl rinkiminės programos, dėl pasiūlymų – man atrodo, tikrai mūsų kolegos galėtų tuo pasidžiaugti. Nors mūsų programos buvo artimos ir įsipareigojimai panašūs, bet vis tiek detalėse, kaip paprastai, velnias glūdi. Tai mes tų detalių daug apgludinome, rengdami Vyriausybės programą, ir atsižvelgėme į „Nemuno aušros“ pasiūlymus. Žmonės užėmė labai svarbias pozicijas, kur gali daryti įtakos“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė J. Olekas.
„Man atrodo, yra visos galimybės darbuotis ir kokie tai asmeniškumai ar nepasitenkinimai tikrai neturėtų to užgožti“, – dėstė jis.
Taip jis įvertino „aušriečius“ palikusios ir prie demokratų „Vardan Lietuvos“ prisijungusios kolegės Agnės Širinskienės svarstymus – pasak jos, R. Žemaitaičio ultimatumai yra pakankamai rimti.
Visgi, net jeigu ir „Nemuno aušra“ ar keli partijos atstovai nutartų palikti valdančiąją daugumą, J. Olekas leidžia suprasti, jog situacijos nedramatizuoja.
„Manau, mes vis tiek turime pakankamą daugumą, kad, vienam ar kitam, ar keliems žmonėms pasitraukus, ta dauguma būtų pakankama, kad galėtume toliau tęsti sėkmingai darbą. Tai nematau pagrindo ir nematau reikalo, kad būtų toks visuotinis pasitraukimas“, – pakartojo jis.
Įvertino A. Širinskienės sprendimą
J. Olekas taip pat sureagavo į A. Širinskienės sprendimą palikti „Nemuno aušrą“.
„Man atrodo, kad čia yra gal ne visiškai normalus, bet apynormalis judėjimas Seimo daugumos viduje. Tokio judėjimo visada buvo – kiek pamenu, nuo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo. Ten irgi žmonės judėjo būriais, iš pradžių vienoje frakcijoje, po to į kitą“, – kalbėjo J. Olekas, pažymėdamas, jog naujasis Seimas nėra išimtis.
A. Širinskienei palikus „aušriečių“ frakciją, politikė patikino pasitrauksianti ir iš Seimo vicepirmininkės posto. Ji į šias pareigas buvo deleguota „Nemuno aušros“.
J. Olekas nurodo, jog, politikei pateikus atsistatydinimo prašymą, Seimas slaptu balsavimu spręs dėl jos likimo Seimo pirmininko pavaduotojo poste. Socialdemokratas nėra linkęs manyti, kad toks balsavimas gali žlugti ir A. Širinskienei tektų tęsti darbą parlamento vadovybėje.
„Eina pareigas, jeigu neatleista. Bet aš nemanau, kad čia bus labai didelių intrigų. Galvoju, kad bus tam tikras susitarimas ir tos pačios daugumos, kur užtikrinti balsų, kad nes tikrai negalime kažkaip dvigubų žaidimų žaisti, reikia darbuotis, kad tų įtampų būtų mažiau ir būtų pasiektas rezultatas“, – nurodė J. Olekas.
Antradienį paaiškėjo, kad į Seimą su „Nemuno aušra“ išrinkta A. Širinskienė jungiasi prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“. Prisijungus šiai parlamentarei, demokratų frakcija padidėjo iki 14 narių.
Kalbos apie A. Širinskienės traukimąsi iš „Nemuno aušros“ pasigirdo išsiskyrus jos ir partijos pirmininko R. Žemaitaičio pozicijoms dėl koalicijos likimo. Prieš Kalėdas politinės jėgos lyderis pareiškė, jog „aušriečiai“ svarstys trauktis iš koalicijos, jeigu Seimui nebus pateikta jo kandidatūra į parlamento vicepirmininkus.
Pagal koalicinę sutartį, „Nemuno aušrai“ priklauso du Seimo vicepirmininko postai. Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad R. Žemaitaitis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos – šiuo metu politikas figūruoja poroje ikiteisminių tyrimų, o vienoje byloje dėl neapykantos kurstymo yra ir teisiamas.
Visgi, R. Žemaitaitis nesitraukė nuo savo pozicijos ir akcentavo – panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų nebeliko. Netrukus jis ėmė svarstyti, jog „Nemuno aušra“ galėtų reikšti pretenzijas ir į demokratams „Vardan Lietuvos“ deleguotą Seimo pirmininko poziciją.
R. Žemaitaitis kartojo, jog dar prieš pasirašant koalicinę sutartį valdančiosios daugumos lyderiai sutarė, jog vienas iš Seimo vadovybės postų atiteks jam.
Klausimą dėl R. Žemaitaičio pretenzijų į Seimo vicepirmininko postą valdantieji žadėjo toliau spręsti koalicinės tarybos rėmuose.