„Planuojame rugsėjį mėnesį, nes yra tam tikra tvarka“, – BNS sakė laboratorijos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Griškevičius.

Šios laboratorijos Molekulinių biologinių tyrimų poskyrio medicinos genetiko Lukas Žemaičio teigimu, įranga tam yra, dalis reagentų nupirkta, dalis – atkeliauja.

Anot jo, rengiantis atnaujinti sekoskaitą reikia keisti visą proceso tvarką.

„Visas sekoskaitos procesas turės kitaip persidėlioti, nes dabar pagrindinė testavimo priemonė yra greitieji antigenų testai, o sekoskaitai atlikti iš esmės reikia PGR tyrimų. Imsime papildomus mėginius iš teigiamų antigenų testų, jau laboratorijoje atliksime tarpinius PGR tyrimus, kad atrinktume mėginius, kurie tinkami sekoskaitai ir tada atlikinėsime sekoskaitą. Šiek tiek tas procesas pasikeis“, – BNS aiškino genetikas.

Nuo praėjusių metų vasario Nacionalinė laboratorija buvo paskirta koordinuoti bei vystyti koronaviruso ligos sekoskaitos tyrimų sistemą. Tačiau nuo gegužės 1-osios šalyje atšaukus ekstremalią situaciją dėl COVID-19, nustojo galioti ir operacijų vadovo-sveikatos apsaugos ministro įsakymai, leidžiantys naudoti pacientų mėginius sekoskaitos tyrimams bei apmokėti už juos.

Sekoskaitos tyrimai parodo, kokia COVID-19 atmaina vyrauja šalyje.

Šių metų vasarį piką pasiekęs sergamumas COVID-19 vėliau nuosekliai mažėjo ir nuo pavasario buvo palyginti nedidelis, tačiau pastarosiomis savaitėmis fiksuojamas ryškus jo augimas.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją