Projektuotojai tikino kalbantys ne tik apie sovietmečiu statytų namų atnaujinimą, bet ir apie kardinalias permainas.
Šiaulių bendrojo plano rengėjas Algis Vyšniūnas sako, kad tai, ko gero, būtų darbai nuo kosmetinės apdailos iki aikščių ir gatvių atkūrimo.
Projektuotojai teigia, kad norint atgaivinti Šiaulių senamiestį, pirmiausiai būtina pasirūpinti jo apsauga. Siūloma patį miesto centrą pripažinti paveldo vertybe ir griežčiau kontroliuoti jame naujų objektų statybą.
Taip pat turėtų būti nubrėžtos aiškios ribos ir aukštuminiams pastatams centrinėje miesto dalyje. Joks statinys esą neturėtų užgožti Šiaulių Katedros.
Šiauliai didžiąją senamiesčio dalį prarado per karą, daug pastatų sugriauta, likę perstatyti. Net ir senųjų pastatų pašonėje dabar dominuoja šių dienų stilius, anot architektų, ne tik atnaujinantis miestą, bet ir sarkastiškai išdarkantis savo keistais ir neįprastų formų pastatais, kuriuos architektai pavadino monstrais.
Šiauliuose dirbantys architektai teigė pritariantys siūlymui miesto centrą paversti išskirtinio statuso teritorija, kurioje net ir stambus kapitalas negalėtų nusižengti nustatytoms normoms.
Bendrasis planas, leisiantis sistemingai planuoti miesto plėtrą, numatysiantis kaip vystysis gyvenamieji, komerciniai ar pramonės rajonai turi būti parengtas iki šių metų pabaigos. Dokumentas, galiosiantis dvidešimt metų, savivaldybei kainuos per milijoną tris šimtus tūkstančių litų.