„Man sunku komentuoti, aš pasidomėsiu kolektyvine sutartimi“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė I. Šimonytė.
Kita vertus, premjerės teigimu, darbuotojai nuolat derasi dėl geresnių darbo sąlygų. Todėl, anot jos, toks socialinis dialogas vyksta ir viešajame ir privačiame sektoriuose.
„Nereikia į viešojo sektoriaus darbuotojus žiūrėti kažkaip kitaip nei į privataus. Čia taip pat dirba žmonės, kurie nori ir derasi dėl sau geresnių darbo sąlygų“, – akcentavo ministrė pirmininkė.
„Tai gal skamba šiek tiek pikantiškai, tačiau reikia suprasti, kad viešajame sektoriuje, lygiai taip pat kaip ir privačiame, yra socialinis dialogas. Yra profesinės sąjungos arba darbo tarybos, su kuriomis vyksta derybos dėl to, koks yra darbo apmokėjimo paketas, kokios yra papildomos naudos darbuotojams“, – tikina ji.
Kaip skelbta anksčiau, naujienų portalas delfi.lt pranešė, kad praėjusių metų pabaigoje SAM visiems darbuotojams nupirko papildomą sveikatos draudimą.
Maksimali sutarties su draudimo bendrove „BTA Baltic Insurance Company“ kaina – 88 tūkst. eurų. Apie šį pirkinį pranešė portalas „Alfa“.
SAM atstovai portalui delfi.lt nurodė, kad papildomas sveiktos draudimas yra darbuotojų skatinimo priemonė, siekiant pritraukti gerų darbuotojų.
Visgi politiniai oponentai stebisi, kodėl už sveikatos apsaugos sistemos priežiūrą atsakinga institucija savo darbuotojams suteikia papildomą sveikatos draudimą. Be to, pasak kai kurių kritikų, toks ministerijos vadovų sprendimas rodo nepasitikėjimą ir jų pačių įgyvendinamomis reformomis.
Metų pradžioje ELTA skelbė, kad papildomą sveikatos draudimą savo darbuotojams iš viso suteikia 5 iš 14 ministerijų – Aplinkos, Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Susisiekimo bei Ekonomikos ir inovacijų. Maksimali suma, kompensuojama ministerijų darbuotojams – 2000 eurų. Visgi, dažniausiai draudimas vienam darbuotojui institucijai kainuoja apie 400 eurų per metus.