Antradienį vykusio susitikimo su Mišria Seimo narių grupe metu Aidas Gedvilas pareiškė esą daugelis opozicijos atstovų per daugiau kaip trejus dabartinės Vyriausybės kadencijos metus nesulaukė jokių atsakymų į užduotus klausimus.

„Nesistengiate ieškoti atsakymų į opozicijos užduodamus klausimus. Per trejus su puse metų tų atsakymų taip ir negaunu – jie dažniau pakrypsta į interpretacijas. Taip nutinka daugeliui opozicijos atstovų“, – susitikime sakė jis, klausdamas, ar premjerės santykis su opozicija galėtų būti korektiškesnis.

I. Šimonytė tokią opozicijos atstovo kritiką atmetė ir tikino bendradarbiavimą tarp jos ir Seimo mažumos narių laikanti konstruktyviu. Visgi, į raginimus bendrauti korektiškiau premjerė sureagavo pastebėjimu, jog tai priklauso ir nuo pačios opozicijos.

„Susikalbėti apie darbą, kiek tai yra reikalinga sprendimams priimti, aš galiu su visais. Tiesą sakant, kitą kartą pavyksta dėl tų sprendimų ir sutarti. (...) Didžiuma įstatymų projektų, kuriuos Seimas priima, būna pateikta Vyriausybės. Didžiuma tų įstatymų projektų tikrai būna priimama pakankamai plačiu sutarimu. Nėra taip, kad niekas su niekuo negali susikalbėti“, – susitikimo metu akcentavo I. Šimonytė.

„Čia yra dvipusis eismas. Tiek, kiek man yra konstruktyvūs klausimai, tiek aš stengiuosi konstruktyviai į juos atsakyti. Kai klausimai yra apie mano asmenines aplinkybes, emocijas ar kažkokius kitus dalykus – tai, man atrodo, neturi nieko bendra su mūsų darbu“, – pabrėžė ji.

ELTA primena, kad penktadienį Vyriausybei grąžinus įgaliojimus naujai prisiekusiam perrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai, antradienį Ingirda Šimonytė tikrinasi pasitikėjimą Seime.

Dėl prezidento teikiamos I. Šimonytės kandidatūros į ministrės pirmininkės postą parlamentarai ketina apsispręsti vakarinio posėdžio metu. Jos kandidatūrai bus pritarta, jeigu konservatorę parems daugiau kaip pusė Seimo narių. Tiesa, prieš tai politikė susitiks su opozicinių partijų frakcijomis, atsakys į parlamentarų keliamus klausimus.

Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus po to, kai prisiekia išrinktas prezidentas – ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda premjerui eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir suformuotas naujas Ministrų kabinetas.

Šalies vadovas Seimui turi teikti ministro pirmininko kandidatūrą ne vėliau kaip per 15 dienų. Seimui patvirtinus premjerą, prezidentas jį paskiria ir paveda sudaryti Vyriausybę, kurią vėliau taip pat tvirtina šalies vadovas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)