Šilčiausia maudynių vieta šiandien ne ežeras, ar upė, o Baltijos jūra. Ties Palanga čia 6 laipsniai šilumos. Vandens temperatūrą matuojantys specialistai pastebi, kad termometrų stulpeliai kasmet kyla vis sparčiau.
Žiemą pačiūžas ežeruose pakeitė valtys, o roges – dviračiai. Žiemos palydovas šalikas taip pat jau nebėra apsauga nuo šalčio, o tik aprangos detalė, primenanti Lietuvą palikusias šaltas žiemas.
Su naujausia orų prognoze paskutinėms šių metų ir pirmosioms kitų metų dienoms skaitykite žiemiau.
Anksčiausiai šiemet atėjo vasara. Sinoptikų teigimų, išstūmusi pavasarį – šiltąjį sezoną keitė karštasis.
„Buvo rekordai po rekordų“, – LNK žinioms sakė LHMT atstovas Gytis Valaika.
Vilniečiai jau pirmosios kalendorinio pavasario dienomis mėgavosi netikėtai atėjusia vasara. Neįprastai anksti pražydo ir šiltojo sezono pranašais virtusios sakuros.
Kas vyksta aplink nesuprato ir daugiau augalų.
„Kai kurios rūšys gali pradėti nykti Lietuvoje dėl per šilto klimato. Jau matome masiškai džiūstančias egles, uosius“, – šiltuoju metu periodu LNK žinioms sakė botanikas.
Vasarą žiedus išskleidė ir kapinių gėlėmis pramintos chrizantemos ir jurginai. Tai gėlės, kurios žydi prieš pat Vėlinės.
Tačiau sniego ir šalčio besikeičiantis klimatas Lietuvai pagailėjo.
„2024 metai Lietuvoje ir ne tik Lietuvoje, visame pasaulyje, buvo patys šilčiausi per visą instrumentinių stebėjimų istoriją. Labai netrūko šilumos rekordų“, – teigė LHMT atstovas.
Vidutiniškai termometro stulpelis šoktelėjo 2 laipsniais šilumos.
„Galime prisiminti ir rugsėjį, kuris buvo tarsi padovanotas dar vienas vasaros mėnuo prie tų trijų, kuriuos turime“, – priminė G. Valaika.
Ruduo – taip pat ilgesnis nei 3 mėnesiai, žiemos sąskaita.
„Tos žiemos beveik visos būna arba šiltos, arba labai šiltos“, – kalbėjo jis.
O kad Kalėdos nebėra baltos lietuviai tvirtina dar neįpratę. Tad sniego prašė net Kalėdų senelio.
Visą LNK žinių reportažą žiūrėkite čia: