Komiteto narių įregistruotame Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projekte siūloma nustatyti, kad nepanaudotos savivaldybių biudžetų lėšos piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti pirmiausia naudojamos socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo sąlygoms gerinti ir darbo užmokesčiui didinti. Šias lėšas taip pat siūloma naudoti savivaldybės administracijoje dirbančių socialinių išmokų specialistų darbo užmokesčiui didinti, skiriant ne mažiau kaip 20 proc. šių lėšų.

Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimo projektu siekiama nustatyti konkurencingus atlyginimus darbuotojams, dirbantiems socialinių paslaugų srityje, taip gerinant jų ekonomines bei socialines garantijas.

Projekte numatoma socialinių paslaugų srities darbuotojams, t. y. įstaigų vadovams ir pavaduotojams, struktūrinių padalinių vadovams ir pavaduotojams, specialistams ir kvalifikuotiems darbuotojams, įstatymo prieduose nustatytus minimaliuosius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus padidinti 20 proc. Taip pat siūloma numatyti konkrečius pareiginės algos pastoviosios dalies procentinius dydžius už socialinių paslaugų srities darbuotojų turimas kvalifikacines kategorijas, nustatytas už keliamus kvalifikacinius reikalavimus.

Siūlomas teisinis reguliavimas sudarys galimybę didinti socialinių paslaugų srities darbuotojų bei savivaldybės administracijoje dirbančių socialinių išmokų specialistų darbo užmokestį.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė pažymi, jog daugiau negalima atidėlioti socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo klausimo. Ji pastebi, kad šios srities darbuotojų atlyginimai yra neadekvačiai maži (2018 m. I ketv. duomenimis, vidutinis darbo užmokestis, po mokesčių - 491 Eur/mėn.), o teikiamų paslaugų spektras bei atsakomybė - dideli.

„Be keliamų aukštų kvalifikacinių reikalavimų socialiniams darbuotojams, be kita ko, iš jų taip pat tikimąsi ir didelio supratingumo ar kitų teigiamų žmogiškų savybių, kurios nėra išskirtos jų pareigų aprašymuose. Todėl kaskart vis sunkiau rasti tokį pasiaukojantį darbą norinčių dirbti žmonių už tokį mažą atlygį“,- sako komiteto pirmininkė Seimo narė R. Šalaševičiūtė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)