„Atlyginimų kėlimas atsilieka. Mes galėtume skatinti kitomis priemonėmis – skirti vienkartines išmokas, pavyzdžiui, sumokėti už kanceliarines priemones“, – antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo buvęs socialdemokratų švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas.

Mokiniai

„Savivaldybė, pagal švietimo įstatymą, turi galių skatinti mokytojus, paieškoti kūrybinių sprendimų. Mes, socialdemokratai, esame paruošę registruoti nutrimo projektą, kuriuo siūlysime mokytojams sudaryti kanceliarinių priemonių krepšelį“, – teigė frakcijos seniūnas P. Pinelis.

Anot jo, tokiu būdu mokytojams būtų kompensuojamas vadovėlių ir kitos mokymo medžiagos ruošimas, kuriam sostinės pedagogai išleidžia dalį savo atlyginimo.

„Tai būtų šioks toks sprendimas ir finansinė parama, tiksliau – kompensacija už išlaidas, kurias šiuo metu mokytojai turi nuimti nuo savo varganų atlyginimų“, – sakė P. Pinelis, pridurdamas, kad kompensacija galėtų siekti 100 eurų.

„Mokytojai medžiagą vaikams Vilniaus mokyklose šviečia už savo pinigus“, – pažymėjo jis.

Trūksta 8 mokyklų ir 325 mokytojų

Socialdemokratų frakcijos seniūnas P. Pinelis atkreipė dėmesį, kad nors Vilniuje investuojama į daugybę sričių, švietimo sistema yra apleidžiama.

„Augant mietui, švietimo sistema neauginama, nestatomos mokyklos. Investuojama praktiškai visur, bet ne į švietimą“, – kalbėjo jis.

„Pastatytos vos 2 mokyklos. (...) Pagal miesto augimą, šiuo metu trūksta 8 mokyklų. Šiemet sostinės mokyklų duris atvers 120 tūkst. naujų moksleivių, 6 tūkst. daugiau nei praėjusiais metais“, – teigė P. Pinelis.

Socialdemokrato R. Motuzo teigimu, trūksta ne tik mokyklų, bet ir mokytojų. Šiuo metu, anot jo, sostinė ieško 325 mokytų.

„Vilniaus miesto savivaldybėje trūksta 325 pedagogų“, – pranešė jis.

„Mokyklų direktoriai sako, kad visos kitos problemos nueina į antrą planą, nes dabar svarbiausia – mokytojų trūkumas“, – akcentavo buvęs švietimo ministras.

Anot R. Motuzo, švietimo sistemoje kylančias problemas būtų galima išspręsti, tačiau vengiama kalbėti su pedagogais.

„Būtų galima daug problemų išspręsti, bet nėra dialogo, neįsiklausoma į mokytojus. Šiandien pagrindinė problema – nėra dialogo, nėra įsiklausoma“, – kartojo socialdemokratas.

Netenkina nacionalinio susitarimo dėl švietimo laikymasis

Pasak socialdemokratų frakcijos Vilniaus taryboje seniūno P. Pinelio, kolegos, dirbantys Seime, šiuo metu analizuoja švietimo sistemos problemas nacionaliniu mastu. Frakcijos seniūno teigimu, parlamentarų netenkina tai, kaip šiuo metu valdantieji laikosi susitarimo dėl švietimo politikos.

„Mūsų nacionaliniame lygmenyje dirbantys kolegos problemą žino ir mato. Kokie svarstymai vyksta tarp kolegų Seime aš negaliu pasakyti, tačiau, mano žiniomis, nacionalinio susitarimo laikymasis mūsų partijos kolegų netenkina“, – teigė P. Pinelis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)