Tokią Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisą įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Paulė Kuzmickienė.

Ja siekiama užtikrinti socialines garantijas sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems medicinos įstaigų darbuotojams, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis. Siūloma numatyti, kad jie gautų tokio pat dydžio ligos išmokas nedarbingumo metu, kaip ir tie sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys medicinos įstaigų darbuotojai, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija.

Seimo narė P. Kuzmickienė sako, kad pagal dabar galiojantį teisinį reguliavimą sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys medicinos įstaigų darbuotojai, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis gauna 62,06 procento nuo bruto (80 procentų nuo neto) atlyginimo ligos išmoką nedarbingumo metu.

Teikiamu įstatymo projektu siekiama numatyti, kad Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams laikinojo nedarbingumo dėl priverstinės izoliacijos po kontakto vykdant profesinės veiklos funkcijas su sergančiuoju ypač pavojingomis užkrečiamomis ligomis metu iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų mokama išmoka būtų lygi 77,58 procento (nuo bruto, 100 proc. neto atlyginimo) išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.

„Šie medikai, kurie buvo priversti izoliuotis, prieš tai stovėjo pirmose kovos su plintančiu koronaviruso COVID-19 gretose ir dirbo su ypač pavojinga užkrečiama liga sergančiais pacientais, mažų mažiausiai yra verti pagarbos ir tokios pat atlyginimo kompensacijos, kurią gauna gydytojai, pareigūnai ar kiti dirbantieji, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija“, – teigia P. Kuzmickienė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)