Kaip skelbia LRT radijas, Sveikatos apsaugos ministerija pradėjo tyrimą, tačiau apie galimą neteisėtą prisijungimą nepranešė nei teisėsaugos pareigūnams, nei duomenų apsaugos inspekcijai. Apie nuslėptą faktą iš žurnalistų sužinojusi Valstybinė duomenų inspekcija pranešė pradedanti tyrimą.
LRT kalbintas Nacionalinio transplantacijos biuro direktorius Artūras Bagotyrius teigia nematantis duomenims kylančių pavojų.
„Galiu pasakyti, kad nieko nebuvo – tai yra kažkoks burbulas, kuris neturi jokio pagrindo. Duomenys man atėjus dirbti buvo saugūs ir dabar yra saugūs, ir aš nematau jokių problemų, kodėl čia kyla toks klausimas“, – LRT radijui teigė A. Bagotyrius.
Dėl galimo neteisėto prisijungimo prie Nacionalinio transplantacijos biuro donorų ir recipientų registro Sveikatos apsaugos ministerija pati pradėjo tyrimą, tačiau teisėsaugai apie tai nepranešta, nes, ministro Aurelijaus Verygos teigimu, duomenys nėra labai jautrūs.
„Supraskite tai, kokie ten yra duomenys... Tai yra su sveikata tiesiogiai nesusiję duomenys (....) Ką į tą sistemą įsilaužus galima paimti ir sužinoti apie žmogų – nelabai ką. Tai nėra tai, kas dažniausiai būna įdomu įsilaužėliams, kurie gali turėti interesų įvairių: šantažuoti žmones arba sužinoti kažkokius jautrius asmens duomenis... Tai ne šitoj sistemoje jie yra“, – kalbėjo ministras.
Tuo metu valstybinė duomenų apsaugos inspekcija tvirtina, kad, gavus pranešimą apie galimą neteisėtą prisijungimą prie sveikatos sistemos registro, būtina informuoti ir duomenų apsaugos inspekciją.
Duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pavaduotojos Danguolės Morkūnienės teigimu, jeigu duomenų valdytojas, arba koks kitas subjektas, kuris tvarko sveikatos duomenis, turi įtarimų dėl galimos neteisėtos prieigos prie registro, informacinės sistemos ar kitos duomenų bazės, jis turėtų kreiptis į valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Pasak Duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pavaduotojos, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija už duomenų apsaugos reglamento pažeidimą gali skirti baudą.