„Aš šioje situacijoje baiminuosi vieno dalyko. Kad ta milžiniška bauda, daugiau nei 70 milijonų eurų kris ant piliečių. Pirma, ji bus įskaičiuota į vaistų kainą, jeigu vaistų pardavėjams reikės baudą sumokėti. Ir jeigu įvyktų tai, kad jie teismus po šio sumokėjimo laimėtų ir valstybė privalėtų tas baudas gražinti atgal. Tai gaunasi taip, kad mums tenka dar kartą susimokėti“,– penktadienį „Žinių radijui“ komentavo S. Skvernelis.
Vis tik politikas tvirtino, kad tokios baimės nebūtinai pasitvirtins, nes pirmiausia laukia ilgas ir galimai užsitęsiantis teisminis procesas.
„Tai kol kas gal nespėliokime, nes matyti laukia ilgas teisminis procesas, kas yra Lietuvoje įprasta. Kas gali būti trys, keturi arba netgi penki metai“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad gruodžio 13 d. Konkurencijos taryba nustatė, jog Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir 8-ios vaistais prekiaujančios bendrovės susitarė dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių.
Taryba aiškina, kad 2017 m. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), nusprendusi įvertinti, ar reikia keisti vaistinių preparatų mažmeninės ir didmeninės prekybos antkainius, paprašė LVA pateikti ekonominiais skaičiavimais pagrįstus antkainių pasiūlymus. Tarpininkaujant asociacijai, vaistais prekiaujančios bendrovės tarpusavyje suderino ministerijai pateiktus kompensuojamųjų vaistų antkainius, tariamai pagrįstus įmonių veiklos kaštais.
Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą iš viso skirta baudų už daugiau kaip 72 mln. Eur.
Tuo metu „Gintarinė vaistinė“ ir „Limedika“ atstovai antradienį išplatino pranešimą, kad toks sprendimas neturi teisinio pagrindo, esą įmonės niekada nėra sulaukusios SAM kvietimo ar prašymo pateikti pasiūlymus dėl antkainių. Bendrovės tikina, kad formuodamos savo pasiūlymus neperžengė konfidencialumo ribų, nesikeitė jautria komercine informacija su savo konkurentais, nesitarė dėl antikonkurencinių veiksmų.