„Sieksiu, kad kitų metų liepos pirmą dieną vidutinė senatvės pensija būtų ne mažiau kaip 400 eurų. Kalbat apie orios senatvės programą, labai svarbu kokybiška sveikatos priežiūra, kokybiškos paslaugos regionuose“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją pristatydamas rinkimų programą sakė premjeras.

Universalią vaiko išmoką, pasak S. Skvernelio, būtų galimybė kelti nuo 50 iki 70 eurų, o sunkiau gyvenančioms šeimoms vaiko išmokas dar kelti papildomai 20–30 eurų.

Anot jo, šių tikslų būtų galima pasiekti dirbant kartu su Vyriausybe, o mokesčių kelti tam nereikėtų.

„Jokio poreikio mokesčių kėlimui, kol iki galo neišsprendėme dėl efektyvaus mokesčių administravimo ir šešėlio mažinimo, nėra“, – sakė S. Skvernelis.

Kadencijos pabaigoje jis teigė norintis pasiekti, kad Lietuva regione būtų lyderė „pagal mažiausią šešėlinę ekonomiką ir korupcijos lygį“.

Gyventojų kokybiškos gyvenimo trukmės vidurkis, pagal jo siekius, kadencijos pabaigoje turėtų atitiktų Europos Sąjungos vidurkį.

„Šiandien apie šešerius metus nuo to atsiliekame“, – teigė S. Skvernelis.

Tarp savo tikslų jis tai pat nurodė „nefasadinę, nekosmetinę, o tikrą realią teismų reformą“.

Užsienio politikos klausimais S. Skvernelis norėtų kurti „konsultacinę užsienio politikos tarybą, tame tarpe ir opozicijos atstovai būtų kviečiami, politologai, mokslininkai“.

Prezidento rinkimų pirmasis turas vyks gegužės 12 dieną.

Skvernelis braižo scenarijus, jei nelaimėtų prezidento rinkimų

Premjeras Saulius Skvernelis vėl braižo niūrius Lietuvos ateities scenarijus, jei prezidento rinkimuose būtų išrinktas ne jis. Pasak jo, nuo šalies vadovo rinkimų rezultatų priklausys ne tik tai, ar valstybė toliau eis reformų kelių, tačiau ir tai, kokia bus valdančioji dauguma. S. Skvernelio teigimu, yra ženklų, rodančių, kad po prezidento rinkimų susiformuos nauja valdančioji dauguma.

Tapęs prezidentu, sako premjeras, jis Lietuvai galėtų padaryti daugiau.

„Tapęs šalies vadovu, aš net neabejoju, kad užtikrinčiau ir rasčiau politinės valios įgyvendinti šiuo metu Vyriausybės parengtą viešojo sektoriaus tvaraus finansavimo programą - o ten atsispindi ir kitų labai svarbių viešojo sektoriaus finansavimo klausimų sprendimas“, - ketvirtadienį per spaudos konferenciją Eltoje pristatydamas rinkimų programą, sakė S. Skvernelis.

Tačiau, tikino jis, jei prezidentu bus išrinktas ekonomistas Gitanas Nausėda ar konservatorių keliama Ingrida Šimonytė - kyla rizika, kad jo Vyriausybės užsibrėžtų tikslų nebepavyks tęsti.

„Jeigu išrinktų kitą prezidentą - jokios garantijos nėra, kad, pirma, aš likčiau premjeru, antra, jokios garantijos nėra, kad nesusiformuotų nauja Seimo dauguma - tokios intencijos jau šiandieniniame Seime matosi. Trečia, gali būti, kad išrinkus prezidentu, pavyzdžiui, Ingridą Šimonytę - viso to, apie ką aš kalbu, būtų neįmanoma įgyvendinti“, - sakė S. Skvernelis, pabrėždamas, kad labiausiai prieš jo Vyriausybės žingsnius nusiteikę reitingų lyderiai G. Nausėda ir I. Šimonytė.

Gali būti taip, kad, išrinkus kitą prezidentą, bus ir kita dauguma, (...) ir visa tai, kas buvo padaryta, toliau nebebus įgyvendinama“, - pabrėžė jis.

S. Skvernelis teigė, kad jei pralaimėtų prezidento rinkimus, jam deklaruojama „valstiečių“ parama neturėtų dingti. Tačiau, pabrėžė jis, tai neapsaugotų nuo to, kad nesusiformuotų nauja dauguma Seime.

„Dėl partijos palaikymo aš net neabejoju, tačiau aš matau, kad yra kitos grėsmės ir kiti realūs procesai, jog yra reali tikimybė, kad gali susiformuoti kita dauguma Seime“, - sakė Vyriausybės vadovas. Jo teigimu, jau dabar su valdančiųjų partneriais yra kalbamasi, siekiant suardyti esamą koaliciją.

„Su mūsų koalicijos partneriais yra kalbamasi, kad galbūt būtų galima ir kitokių formatų surasti (...). Viskas gyvenime yra įmanoma, tai priklauso nuo labai svarbių rinkimų rezultatų (...). Todėl šalies vadovo pasirinkimas lems ir vidaus politikoje labai svarbius pokyčius, kadangi požiūriai į kai kuriuos klausimus kardinaliai skiriasi“, - pabrėžė jis.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1357)