„Man atrodo, kad yra likę du Seimo nariai, kurie neužpildę (prašymo dirbti su įslaptinta informacija – ELTA)“, – antradienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis, aiškindamas, kad šių parlamentarų pavardžių kol kas atskleisti negali.

Susiję straipsniai

„Jeigu nebus užpildyta iki termino, tada ir informuosime (apie pavardes – ELTA)“, – tikino jis, nurodydamas, kad šio dokumento pateikimo terminas baigsis balandžio 1-ąją.

Tai, kad antradienį prašymo dirbti su slapta informacija yra nepateikę tik du parlamento nariai Eltai patvritino ir Seimo kanceliarija.

Praėjusią savaitę LRT televizijai S. Skvernelis teigė, jog parlamente esama Seimo narių, kurių užimami postai įpareigoja juos turėti leidimus dirbti su įslaptinta informacija, tačiau šiuo klausimu nėra pasikreipę į Valstybės saugumo departamentą (VSD) ir nėra užpildę atitinkamo klausimyno.

Anot Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio, jis, kaip parlamento vadovas, paragino tokius Seimo narius kreiptis dėl leidimų dirbti su medžiaga, pažymėta slaptumo grifu. Priešingu atveju, pažymėjo jis, tokie parlamentarai gali netekti užimamų postų Seime.

Su informacija, žymima „Visiškai slaptai“, dirbti gali Seimo valdyba, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai. Tuo metu su medžiaga, pažymėta grifu „Slaptai“, dirbti gali Audito, Ekonomikos, Europos reikalų, Teisės ir teisėtvarkos (TTK), Užsienio reikalų komitetai (URK), taip pat Biudžeto ir finansų (BFK) komiteto, Antikorupcijos bei Energetikos ir darnios plėtros komisijų pirmininkai bei pavaduotojai.

Pagal Valstybės tarnybos ir paslapčių įstatymą, su įslaptinta informacija, žymima „Riboto naudojimo“ žyma, gali susipažinti visi Seimo nariai, kuriems tai būtina pagal vykdomas pareigas.

Skvernelis nekeičia pozicijos dėl penktosios kolonos Seime: ar ji susiformuos – priklausys nuo valstybės atsparumo

Sulaukęs valdančiosios koalicijos partnerių kritikos dėl pareiškimų, esą Seime formuojasi vadinamoji penktoji kolona, S. Skvernelis nekeičia savo pozicijos. Politikas tikina atkreipęs dėmesį į problemą, kuri gali tapti dar opesnė.

„Čia ne kaltinimai, tai frazė, kuri yra labai rimta. Besiformuojanti (penktoji kolona – ELTA). Ar ji susiformuos, ar ne – priklausys nuo mūsų valstybės atsparumo“, – antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Aš pasakiau, ką norėjau pasakyti. Labai rimtai sakau ir, atkreipiant dėmesį, kad yra problema. Ir jeigu ji nebus sprendžiama, ji gali būti labai aktuali“, – pakartojo jis.

Klausiamas, ką jis įvardytų kaip šios grėsmę keliančios penktosios kolonos atstovus, S. Skvernelis paragino „žiūrėti į balsavimus ir išvadas darytis patiems“.

Visgi, pasiteiravus, ar penktosios kolonos atstovai yra ir valdančiojoje daugumoje, Seimo pirmininkas neatsakė.

„Kodėl jūs galvojate, kad mes su jais koalicijoje?“ – klausimu į klausimą atsakė jis, dar kartą pakartodamas, jog reikėtų žiūrėti į tam tikrus balsavimus parlamente.

Politikas nenoriai komentavo ir klausiamas, kaip reikėtų spręsti pastaruosius iššūkius dėl besiformuojančios penktosios kolonos.

„Sprendimo būdu“, – tepasakė jis.

Tačiau parlamento pirmininkas patikino – jo pareiškimai apie padėtį Seime nėra tik pasikarščiavimas.

„Nesu pasikarščiavęs. Daug kur pasikarščiuoju, bet čia – ne“, – apibendrino S. Skvernelis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės