Tai Delfi patvirtino STT atstovė spaudai Dovilė Andrijauskaitė.

„Tuo pačiu tikslu, kaip ir visi – tikslinant informaciją“, – sakė STT atstovė.

Kasčiūnas: informavau, kad komiteto narių veikimas klausimų nekėlė

L. Kasčiūnas teigia pirmadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) apklausos metu pareigūnus informavęs, kad lobistinės veiklos požymių komiteto narių veikloje nepastebėjo.

„Pirma – aš kaip NSGK pirmininkas nepastebėjau jokių komiteto narių veikimo, kuris man keltų klausimus kaip lobizmas. Tai iš karto šitą pasakiau. Taip pat aš visiškai sutinku su generalinės prokurorės išsakyta mintimi, kad už korupciją teisti asmenys neturėtų dalyvauti krašto apsaugos ministerijos pirkimuose ir reikės paruošti teisės aktus“, – Eltai sakė L. Kasčiūnas.

„Ir iš savo pusės papasakojau atvejį ar net porą atvejų, kai top 30 esančios gynybos kompanijos norėjo Lietuvoje investuoti, ieškoti galimybių gamybai, bet KAM uždarumas buvo toks, kad su jais net nesusitiko“, – pridūrė jis.

L. Kasčiūno teigimu, pokalbis su STT pareigūnais buvo trumpas ir malonus.

„Čia informacijos patikrinimas. Labai trumpas susitikimas, bet labai malonus“, – teigė L. Kasčiūnas.

Prieš kiek daugiau nei savaitę, aiškindamas savo atsistatydinimo priežastis, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pareiškė kovojęs su korupcija krašto apsaugos sistemoje, bet, pasak jo, dalis kompanijų rado atviras duris Seime.

„Taip, man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris Seime, o KAM iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“. Su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir STT, o kai kuriuos konkursus dėl užkeltų kainų tiesiog nutraukti. Visą šią antikorupcinę veiklą premjerė palaikė“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Tiesa, vėliau politikas teigė, kad kalbėjo ne apie konkrečius atvejus, o apie tokią regimybę. Esą buvo įžvelgtos rizikos, tam tikri veiksmai, kuriems buvo užkirstas kelias jau pačioje krašto apsaugos sistemoje, todėl ir neiškilo būtinybė kreiptis į tam tikras tarnybas.

Arvydas Anušauskas

„Iš esmės taip. Įsivaizduokite, jei mes matome regimybę ir neužkertame tam kelio, nepasakome stop, toliau šioje vietoje nežengiame nieko, kas tai būtų. Vadinasi, įsileidžiate jau ne regimybę, o krašto apsaugai galite sukurti rimtų rizikų ir ne tik reputacinių, bet ir pažeidžiamumas atsirastų.

Šioje vietoje tikrai nesinorėjo to daryti, todėl mūsų palaipsniui plėtojama antikorupcinė programa, darbotvarkė davė savo rezultatus. Jie ne visada tokie apčiuopiami, kuriuos galima pačiupinėti, todėl ir sakoma, kad žinote, pas jus nebuvo ikiteisminių tyrimų, tai nedavė rezultatų.

Ne, kaip tik tai davė rezultatą. Veiksmai ir buvo, bet mano įsitikinimu, svarbiausia buvo, kad krašto apsaugos sistema neįsiveltų į jokius skandalus, mes tam užkirstume kelią, neleistume jokiems net minimaliems dalykams plėtotis iki tokių dalykų, kur jau paskui pasitelkiame STT, kad klausykite, išoperuokite auglį. Siekėme, kad toks reiškinys jokiais pavidalais mūsų nepaliestų“, – DELFI TV laidoje „Iš esmės“ teigė A. Anušauskas.

„Dabar norima: beskit pirštu, pasakykit pavardes. Mes savo darbą padarėme, toliau tegul dirba kitos tarnybos“, – kalbėjo jis.

Situaciją ėmė aiškintis STT. Tarnyba apklausė A. Anušauską, Seimo narį Raimundą Lopatą, buvusį krašto apsaugos viceministrą, parlamentarą Vilių Semešką.

Prezidento sprendimo dėl L. Kasčiūno kandidatūros į krašto apsaugos ministrus tikimasi pirmadienį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)