Nužudytų ministrų atminimui aukotose Mišiose Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje ir eitynėse į Naujųjų Rasų kapines, kur buvo atidengti ir pašventinti penki kenotafai, dalyvavo tik vienas kitas politikas. LLKS valdybos pirmininko Jono Buroko teigimu, kvietimus į tragiškos sukakties minėjimą jis pats nunešė Seimui, Ministro pirmininko tarnybai (MPT), ministerijoms, kuriose tarpukariu dirbo enkavėdistų nužudyti ministrai. Tačiau iš valdžios atstovų renginyje, anot jo, dalyvavo tik Seimo kancleris Jonas Milerius, Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė, parlamentarai - konservatorius Rytas Kupčinskas, liberalas Petras Auštrevičius ir europarlamentaras Vytautas Landsbergis. Kviestų ministerijų vadovų J.Burokas tikina nei bažnyčioje, nei kapinėse nepastebėjęs. "Nesu įsižeidęs, bet nesuprantu tokios mūsų valstybės institucijų vadovų pozicijos", - dienraščiui sakė jis.
MPT, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijos (URM) pirmadienį dienraščiui tvirtino, kad nei informacijos apie minėjimą, nei kvietimų į jį negavo. "Jei apie šį renginį būtų buvę žinoma, mūsų atstovai būtų jame dalyvavę, nes ypač daug dėmesio skiriame istorinės atminties įamžinimui, o totalitarizmo aukomis tapusių diplomatų atminimo įamžinimas yra tęstinė URM politika", - tvirtino URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus pavaduotoja Daiva Rimašauskaitė.
1942-aisiais Sverdlovsko NKVD valdybos vidaus kalėjimo rūsiuose buvo sušaudyti aštuoni 1918-1940 metų Lietuvos Respublikos ministrų kabineto nariai - ministras pirmininkas Pranas Dovydaitis, vidaus reikalų ministrai Petras Aravičius, Antanas Endziulaitis, Zigmas Starkus, susisiekimo ir užsienio reikalų ministras Voldemaras Vytautas Čarneckis, švietimo ministras Kazys Jokantas, krašto apsaugos ministras Juozas Papečkys ir finansų ministras Jonas Sutkus. Kartu su jais sušaudyti ir kiti lietuviai, bet jų atminimas iki šiol nebuvo įamžintas.