Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas BNS pranešė, kad savivaldybių priešgaisrinės tarnybos yra sudariusios apie 700 sutarčių su savanoriais ugniagesiais, kurie dalyvauja gaisrų gesinime. Taip pat sudarytos beveik 120 sutarčių su savanoriais, kurie šviečia visuomenę gaisrų prevencijos srityje.
Dar 270 gyventojų laukia savo eilės tapti ugniagesiais savanoriais, nes neseniai įteikė prašymus.
„Naujos sąlygos iš tiesų paskatino, kad daugiau žmonių taptų savanoriais ugniagesiais. Anksčiau viskas vyko tokiame siaurame rate ir daug kas nežinojo apie tokią galimybę nepaisant to, kad Lietuvoje savanoriai daug kur prideda savo ranką“, - BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė spaudai Vida Šmigelskienė.
Departamento atstovai pernai skaičiavo, kad prieš įsigaliojant naujai ugniagesių savanorių tvarkai Lietuvoje veikė apie pusė tūkstančio ugniagesių savanorių, tačiau dažniausiai tai buvo bendraminčių sambūriai, nepalaikę oficialaus kontakto su valstybine institucija.
Tuo metu šių metų pradžioje įsigaliojo įstatymas, kuris numato, kad savanoriai ugniagesiai yra draudžiami socialiniu draudimu, jiems mokamos kompensacijos už darbą, vedami papildomi mokymai.
„Savanoriai tikrai įsijungia, vyksta į gaisrus ir netgi yra padėję išgelbėti žmonių gyvybes. Žmonės supranta, kad jie turi pasirūpinti ir aplinkinių saugumu ir patys, dėl to galime labai džiaugtis“, - sakė V.Šmigelskienė.
Ugniagesiu savanoriu norintis tapti asmuo turi kreiptis į savivaldybių priešgaisrines tarnybas, nes tik jos gali asmenį apdrausti ir mokėti kompensacijas, išduoti apsaugos priemones, uniformas.
Lietuvoje šiuo metu yra maždaug 2,6 tūkst. ugniagesių profesionalų.