„Šįryt savivaldybėje kartu su atsakingais specialistais aptarėme situaciją dėl ekologinio incidento Liepojoje, kuomet sekmadienio vakarą įvykus avarijai tenykštėje gamykloje į Baltijos jūrą ištekėjo galimai apie 1,2 tūkst. tonų teršalų – atliekų su sieringu dumblu.
Kaip žinia, Latvijos higienos pareigūnai priėmė sprendimą uždaryti visus paplūdimius nuo sienos su Lietuva iki už 40 kilometrų nuo Liepojos į šiaurę esančio Paviluostos miesto ir uždraudė maudytis Baltijos jūroje“, – antradienį feisbuke parašė Š. Vaitkus.
Meras patikino, jog situacija atidžiai stebima, paimti Baltijos vandens mėginiai.
„Lietuvos aplinkos apsaugos agentūra patikino, jog, įvertinus vyraujančius vėjus Baltijos jūroje ir meteorologines sąlygas, kurios buvo praėjusią savaitę ir numatomos šiomis dienomis, taršos Lietuvos pajūryje šiuo metu nėra. Taip pat pranešta, kad Liepojoje į jūrą išsilieję teršalai jau lokalizuoti, nuotekų tekėjimas į jūrą sustabdytas.
Be to, gauta informacija iš Latvijos aplinkosaugos tarnybos (…) dėl vėjo krypties ir vyraujančių srovių teršalus neša į šiaurę, t. y. Latvijos, o ne į Lietuvos pusę. Tad kol kas jokios grėsmės Palangos ir Lietuvos pliažams nėra“, – nurodė Š. Vaitkus.
Meras patarė pasikliauti aplinkos apsaugos ir kitais atsakingai specialistais, teigiančiais, jog Lietuvos pusėje jūros vandenys nėra užteršti ir būti paplūdimiuose yra saugu.
Latvijos pajūryje dėl avarijos Liepojos nuotekų saugykloje rekomenduojama nesimaudyti.
Paimtas jūros vandens mėginys: rekomenduoja nesimaudyti ne tik dėl nelaimės
Klaipėdos paplūdimių gelbėtojų tarnybos vadas Aleksandras Siakki Delfi sakė, kad uostamiesčio paplūdimiuose antradienį iškelta raudona vėliava, kuria rekomenduojama jūroje nesimaudyti.
„Nes mes nežinome vandens kokybės po to, kas įvyko Liepojos mieste, bet mus džiugina tai, kad dabar vyrauja pietinių krypčių vėjas ir srovės viską neša nuo Klaipėdos link Liepojos. Tai mes manome, kad vanduo dabar švarus, neužterštas“, – komentavo gelbėtojų vadas.
Jis patikino, kad tyrimams jau yra paimtas jūros vandens mėginys.
„Jei vėjas pasikeis, pradės pūsti iš šiaurės pusės, tada paimsime dar vieną mėginį ir tikrinsime, žiūrėsime“, – sakė A. Siakki.
Tokiu atveju, pasak jo, toliau kabės raudona vėliava, o apie nelaimę Liepojoje žmones informuos ir patys gelbėtojai.
„Kada gausime vandens mėginio rezultatus, viską paskelbsime. Nuo orų sąlygų priklausys, kokia vėliava kabės – ar galima bus maudytis, ar draudžiama“, – paaiškino gelbėtojų tarnybos vadas.
Orai šiuo metu, kaip pasakojo A. Siakki, yra vėjuoti, jūra banguota, raudona vėliava iškelta ne tik dėl incidento Liepojoje, tačiau ir dėl pavojingų sąlygų maudytis.