Paprastai kapinėse net kalbėti imama tyliau. Drumsti mirusiųjų ramybę nemandagu. Automobiliu į kapines įvažiuojama tik tada, kai statant paminklą, tvorelę ir atliekant kokius kitus darbus prireikia įsivežti tam reikalingą techniką ir medžiagas. Prie įėjimo į kapines iškabintose taisyklėse rašoma, kad kapinėse draudžiama važinėti automobiliais, vedžioti šunis ir t.t., o lentelė ant vartų informuoja, kad raktą turi kapinių sargas. Pasirodo, ši informacija netiksli – vartai jau kuris laikas neberakinami.
Pakalbinome automobiliu prie pat artimųjų kapo privažiavusią porą. Jie teisinosi turį labai mažai laiko, todėl ir įvažiavę automobiliu, kad būtų greičiau.
– Daugiau tikrai taip nedarysime, tiesiog šįkart labai skubame, – teisinosi moteris, padėjusi sunkiai vaikštančiam vyriškiui tvarkyti žmonos kapą.
Kol studijavome kapinių taisykles, automobiliu prie kapinių privažiavęs vyriškis į kapines įėjo su savimi vesdamasis šunelį. Taip sakant, du zuikiai vienu šūviu: ir kapus sutvarkys, ir šunį pavedžios?
AB „Dunokai“ direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Štangvaltas, paprašytas pakomentuoti situaciją, tik skėstelėjo rankomis:
– Kas turi bent kiek smegenų, tas nevažiuoja. Juk sargų prie kiekvienų vartų nepastatysim ir visų taisyklių nesilaikančiųjų neišgaudysim. Manau, kad žmogaus vidinė kultūra turėtų jam neleisti to daryti, o draudimai čia nepadės...
Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, kapinių tvarkos taisykles nustato savivaldybė arba seniūnija, kurios teritorijoje kapinės yra. Ji ir turi įgaliojimus bausti jų nesilaikančiuosius. Pagal įstatymą baudos gali siekti nuo 50 iki 200 litų.