Jis įregistravo tai numatančius Teisėjų valstybinių pensijų, Valstybinių pensijų ir Teismų įstatymų pakeitimų projektus.
Pasak P. Gražulio, šiuo metu teisėjams yra mokama ne tik senatvės pensija, bet ir teisėjų valstybinė pensija. "Maksimali 2013 metais paskirtos tik teisėjų valstybinės pensijos suma siekia 4989 litus. Galima daryti prielaidą, jog teisėjų pensijos, kurios susideda iš teisėjų valstybinės pensijos ir senatvės pensijos, galutinė suma yra netoli 10 tūkst. litų", - sako projekto rengėjas Seimo narys P. Gražulis.
Jo teigimu, iki praėjusių metų pradžios apskaičiuojant teisėjų valstybinę pensiją dar buvo paisoma ribojimo, kad pensininku tapusiam teisėjui mokama išmoka, kurią sudaro tiek teisėjų valstybinė, tiek socialinio draudimo ar kokia nors kita pensija, neturėtų viršyti Statistikos departamento paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio 1,5 dydžio.
"Tačiau Konstituciniam Teismui pripažinus, kad toks ribojimas prieštarauja Konstitucijai, nuo praėjusių metų jo buvo atsisakyta, todėl vidutinis teisėjams mokėtos valstybinės pensijos dydis išaugo apie 63 procentus. Nacionalinės teismų administracijos (NTA) duomenimis, 2010 metais šis dydis buvo 778 litai, maksimali paskirtos valstybinės pensijos riba neviršijo 1370 litų. Pernai vidutinis mėnesinis teisėjų valstybinės pensijos dydis pakilo iki 2128 litų, maksimali 2013 metais paskirtos teisėjų valstybinės pensijos suma siekia 4989 litus", - sako P. Gražulis.
Politikas teigia, kad įstatymų pataisomis siekiama tinkamai atsižvelgti į ypatingą teisėjų statusą ir drauge užtikrinti, kad jų pensija dėl savo dydžio netaptų teisėjų privilegija ir neprasilenktų su konstituciniais asmenų lygiateisiškumo, teisingumo principais.
P. Gražulio duomenimis, šiuo metu teisėjų valstybines pensijas gauna 118 asmenų.