Jeigu sąrašas iki nustatytos datos nepateikiamas, partija negali dalyvauti rinkimuose ir pretenduoti į asignavimus, skiriamus iš valstybės biudžeto, pažymima Teisingumo ministerijos pranešime. Du kartus iš eilės nepateikus partijos narių sąrašų, pradedama partijos likvidavimo procedūra.

Iki šios dienos 16 partijų Teisingumo ministerijai pateikė savo narių sąrašus, tarp jų – ir kelios didžiosios Lietuvos partijos: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Darbo partija, partija Tvarka ir teisingumas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis bei Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Šiuo metu Lietuvoje, Teisingumo ministerijos pateiktais duomenimis, registruotos 27 partijos, iš jų veikiančių – 25, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra. 2019 m. spalio 1 d. duomenimis, politinėms partijoms priklausė beveik 111 tūkstančių asmenų.

Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą.

Politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs sąrašą elektroniniu parašu, jį turi pateikti prisijungęs prie informacinės sistemos per portalą www.epaslaugos.lt. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis. Taip pat patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Partijos narių sumažėjus daugiau nei įstatymų leidžiamas minimumas, partija likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per 6 mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti, pažymima pranešime.